1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Рекордна сума в новому році: тарифи на електроенергію дадуть "нижче пояса" жителям України

325
Суспільство Закарпаття

Слід готуватись до підйому тарифів за електроенергію.

Рекордна сума в новому році: тарифи на електроенергію дадуть "нижче пояса" жителям України

Українців застерігають про подорожчання електроенергії цьогоріч. За словами експертів, тарифи зростуть неминуче.

"Після скасування мораторію на підвищення тарифів вартість світла збільшиться блискавично. При цьому тривале стримування тарифів призвело до того, що збільшувати тарифи доведеться різко і одномоментно", - вважає експертка з ЖКГ Христина Ненно.

"Найбільш разючим це буде для населення."

Сьогодні ціни електроенергії тиснуть навіть інфляційні процеси та послаблення гривні, вважає заступник директора з досліджень аналітичного центру DiXI Group Богдан Серебренніков.

На його переконання, збільшення тарифів на світло відбудеться по завершенню опалювального сезону, можливо одразу весною, а можливо на початку літа.

Реальна вартість світла зараз становить близько 8 гривень за кіловат-годину. Проте наступне підвищення навряд буде більшим за 4 гривні, тож очевидно нова ціна кіловата коливатиметься від 3 до 4 гривень.

На сьогодні чинним тарифом є 2,64 гривні за кіловат-годину. Такий тариф буде діяти до кінця опалювального сезону. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко.

Як зазначив міністр, щонайменше до закінчення опалювального сезону за світло споживачі платитимуть за поточними розцінками, тобто 2,64 гривні за кіловат-годину. Він додав, що тарифи так само не залежатимуть від обсягу споживання.

"До кінця опалювального сезону 2023/24 підвищення тарифів для населення не планується", — сказав він.

Нагадаємо, тариф на електроенергію зріс у червні 2023-го року. Це було пов'язано з тим, що країні були необхідні кошти на відновлення інфраструктури після масованих російських обстрілів. Міністр енергетики Герман Галущенко в терміновому порядку вніс на розгляд Кабміну постанову про підвищення тарифу на електроенергію для населення. Новий тариф для населення встановили на рівні 2,64 гривні/кВт-год.

До 1 червня українці платили:

  • за умови споживання до 250 кВт-год – 1,44 грн;
  • за умови споживання більше 250 кВт-год – 1,68 грн;

Для колективних побутових споживачів тариф складав 1,68 грн/кВт-год. 

З червня та до кінця року єдиний тариф для індивідуальних та колективних побутових споживачів становить 2,64 грн/кВт-год. Це на 83,3% більше, якщо людина раніше споживала до 250 кВт-год, для решти тариф зріс на 57%.

Відзначмо, що з 1 січня 2022 року та до 30 квітня тариф був таким:

  • менше ніж 250 кВт/год на місяць – 1,44 грн за 1 кВт/год;
  • понад 250 кВт/год на місяць – 1,68 грн за 1 кВт/год.

 Читайте також: На Закарпатті малозахищеним верствам населення почали видавати "обіцяне Урядом": як отримати й чи є "хосен"? 

"Мандарини, хурма й валідол": у закарпатських магазинах торгують імпортним "золотом" (ФОТО) 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber