1. Новини Закарпаття
  2. >

"Такого ще не було": закарпатців здивують новими платіжками за газ

14.01.2024 14:06 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

Українцям надійде оновлена платіжка за газ, у якій також зазначать плату за утримання внутрішньобудинкових мереж. Додаткова сума становитиме до 1,5 тис. грн (більшість заплатить від 150 до 250 грн).

Українцям надійде оновлена платіжка за газ, у якій також зазначать плату за утримання внутрішньобудинкових мереж. Додаткова сума становитиме до 1,5 тис. грн (більшість заплатить від 150 до 250 грн).

Про це йдеться у матеріалі OBOZ.UA. "Газмережі" (входить до групи "Нафтогазу") вже опублікували на своєму сайті орієнтовну вартість обслуговування внутрішньобудинкових мереж. Це не єдиний оператор в Україні, "Газмережі" обслуговують споживачів у Кіровоградській, Дніпропетровській, Харківській, Київській, Житомирській, Львівській, Вінницькій, Черкаській, Волинській, Чернігівській, Закарпатській, Тернопільській, Запорізькій областях.

У кожному будинку порахували свій тариф. Хтось заплатить всього 40,16 грн (найменший рахунок), а комусь доведеться віддати близько 1,5 тис. грн. Наприклад, у місті Олександрія Кіровоградської області мешканці будинку на вул. Миру, 12 (це двоповерховий цегляний будинок) мають заплатити 1475,4 грн з квартири. А в Олександрії на вул. Садова, 33-А, розташована панельна багатоповерхівка, де кожен мешканець отримає рахунок всього на 95,15 грн.

Чим більше мешканців у будинку, тим меншим буде ваш платіж за утримання внутрішньобудинкової системи. Також вартість обслуговування залежить і від технічного стану мережі, і від кількості та якості обладнання. Національна комісія з питань енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) розробила єдині правила розрахунку. Однак перевірити всі тарифи неможливо: їхня кількість дорівнюватиме кількості багатоквартирних будинків, що підключені до газу.

"Так звана третя платіжка за користування газом не буде регулярною. Крім того, отримають її лише мешканці багатоквартирних будинків. Рахунок за проведення технічного обслуговування виставлятиметься протягом 10 днів після проведення відповідних робіт. Залежно від віку та зношеності газопроводів їхнє технічне обслуговування проводитиметься один раз на 3-5 років", – йдеться в повідомленні "Полтавагазу".

Читайте також: "Бойові жони в тилу": закарпатці взялися "ганяти" людей у формі, що прийшли із повістками (ВІДЕО) 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими