1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпатцям продовжать відключати електроенергію: світла не буде кілька годин поспіль

12.01.2024 09:20 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

Жителям регіону доведеться підготуватись до чергових відключень електроенергії.

Жителям регіону доведеться підготуватись до чергових відключень електроенергії.

  У "Закарпаттяобленерго" повідомляють місцевих жителів про перебої в електропостачанні в найближчий період. Ідеться про планові ремонтні роботи на електромережах, внаслідок чого, спостерігатимуться відключення світла в ряді населених пунктів. Із точним графіком відключень електроенергії можна ознайомитись на офіційному сайті Обленерго.

  Відомо, що відключення світла продовжать від 12 січня й до 16 січня цього року. Про аварійні відключення на сайті Закарпаттяобленерго наразі не йдеться, водночас вони уже є підготовані разом з погодинними графіками відключень світла. Їх можуть застосувати у разі жорстких ситуацій, пов'язаних із військовими діями. Йдеться про дефіцит електроенергії внаслідок повторних масованих атак ворога по енергетичній інфраструктурі.

  Нагадаємо, напередодні ми писали, що в Україні погіршуються погодні умови. Унаслідок снігопадів і хуртовин в Україні знеструмлено ряд областей. Станом на ранок 11 січня, в Україні був знеструмленим 281 населений пункт через обледеніння та падіння опор, обрив ліній електропередачі. Про це повідомило Міненерго.

  Найважча ситуація у Дніпропетровській області – там без світла 128 населених пунктів. У Кіровоградській області знеструмлено – 70, на Миколаївщині і Одещині – 56 і 27 населених пунктів відповідно. За минулу добу було заживлено 248 населених пункті: 58 – у Дніпропетровській області, 73 – в Одеській, 37 – в Кіровоградській, 43 – на Миколаївщині. Також повністю відновили електропостачання в населених пунктах, знеструмлених через негоду, у Запорізькій, Сумській і Чернігівській областях.

  Над усуненням пошкоджень і відновленням електропостачання продовжують працювати 117 бригад, 355 робітників, 135 одиниць техніки. 10 січня, за даними Укренерго, спостерігався значний дефіцит електроенергії.

  Споживання електроенергії залишається найвищим за опалювальний період. Прогнозується дефіцит в енергосистемі близько 1%, але введення графіків обмеження споживачів не планується.

"Вчора, 10 січня, добовий максимум споживання був зафіксований вранці, близько 10:00. Він був на 1,9% вищий, ніж показник 9 січня. Сьогодні, станом на 9:00, споживання на 2,5% нижче, ніж вчора в той же час. Через потепління, від середньодобових -10°C 10 січня до -5°C 11 січня споживання дещо знижується, але не так швидко, як зростало. Загальний рівень споживання залишається найвищим за цей опалювальний період", — йдеться у повідомленні.

  У компанії зазначили, що триває заживлення споживачів в південних та центральних областях, які були знеструмлені через негоду. Ці фактори створюють додаткове навантаження на обладнання електростанцій і на мережі передачі та розподілу електроенергії. Жителів закликали наразі економно споживати енергоресурси, аби уникнути збоїв енергосистеми. Раніше "Голос Карпат" інформував, що закарпатці укотре будуть сидіти без електроенергії.