1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Закарпатцям слід готуватись: в Міненергетики починають бити на сполох

10.01.2024 12:02 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

Жителів України повідомляють про дефіцит електроенергії.

Жителів України повідомляють про дефіцит електроенергії.

Як ідеться у повідомленні "Укренерго", 10 січня в енергосистемі можливий незначний дефіцит електроенергії. Покрити його наразі планується за рахунок працюючих в системі електростанцій.

"Наразі електроенергії, виробленої електростанціями всіх видів, вистачає для забезпечення енергопостачання споживачів. Втім, Диспетчерський центр протягом дня прогнозує можливий незначний дефіцит в енергосистемі – не більше 3%. Для покриття буде задіяна вся потужність працюючих у системі електростанцій. Введення графіків обмеження споживачів не планується", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що максимум споживання 9 січня був на 3% більше, ніж відповідний показник у попередній день.

Станом на 9:00 10 січня рівень споживання на 2,2% більше, ніж вранці 9 січня. Прогнозується, що його рівень буде залишатися високим протягом всього дня – з 9:00 до 19:00.

"Просимо споживачів у найближчі дні особливо уважно поставитись до використання енергоємних електроприладів протягом всього дня з 09:00 до 19:00. Щоб допомогти енергосистемі працювати збалансовано в складних умовах, споживайте електроенергію ощадливо", - наголосили в Укренерго.

Експорт електроенергії 10 січня не здійснюється. Імпорт запланований вдень зі Словаччини, Румунії та Молдови загальним обсягом 2 223 МВт-год. Як раніше інформував "Голос Карпат", в регіоні почали вже відключення світла у різних районах через ремонтні роботи на електромережах.


Електроенергію відключати населенню почали ще торік в листопаді .

У січні також будуть відключення світла. У деяких районах відключатимуть майже на сім годин Що стосується ймовірних цьогорічних блекаутів, то наразі Обленерго розблені графіки погодинних та аварійних відключень світла на найближчий період. І хоч наразі не має потреби у їх застосуванні, закарпатцям радять бути готовими до жорстких ситуацій.

Наразі підготовані до цієї зими та сюрпризів постачанням електроенергії в результаті військових дій та погодніх умов у школах області. Майже у всіх освітніх закладах регіону та ДНЗ є генератори.

Зокрема, забезпечені альтернативними джерелами світла освітні заклади Тур'я-Реметівської та Мукачівської громад.

Нагадаємо, Влучний постріл від 128-ї: закарпатські захисники знищили техніку ворога (ВІДЕО)