1. Новини Закарпаття
  2. >

Мобілізація чоловіків з інвалідністю 3 групи: юрист дав пояснення

09.01.2024 21:37 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

Юрист Андрій Топчій пояснив, чи суперечить Конституції України можливий призов осіб з 3-ю групою інвалідності та чи можуть їх мобілізувати у майбутньому.

Юрист Андрій Топчій пояснив, чи суперечить Конституції України можливий призов осіб з 3-ю групою інвалідності та чи можуть їх мобілізувати у майбутньому.

Про це пише  "Дзеркало тижня".

За його словами, у даному випадку можна говорити про певне протиріччя між правом на здоров'я (ст.49 Конституції України) і військовим обов'язком (ч. 2 ст. 65 Конституції України). Простіше кажучи, згідно з Конституцією, кожен громадянин України зобов'язаний захищати свою країну, проте реалізація цього обов'язку можлива, коли стан здоров'я дозволяє.

"Варто зазначити, що сама по собі інвалідність не є підставою для звільнення особи від військового обов'язку. Такою підставою є прийняття рішення про визнання особи непридатною з виключенням з військового обліку. Разом з тим, законодавець окремо зазначив, що особи з інвалідністю згідно зі ст.23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" мають відстрочку від мобілізації", - пояснив він.

Юрист вважає, що мобілізація особи з інвалідністю сама по собі не суперечить Конституції України, їй суперечило б визнання непридатного до служби придатним. Він сподівається, що після ухвалення закону про мобілізацію відстрочка від військової служби для людей з 3-ю групою інвалідності все ж збережеться. 

"Остаточно це питання може бути вирішене тільки Конституційним судом. Звичайно, це не означає, що я підтримую втрату відстрочки для інвалідів третьої групи. Більш того, сподіваюся і сподіваюся, що така відстрочка збережеться", - пояснив він.

Читайте також: Натрапили на фотопастку: на Закарпатті прикордонники зупинили ще 9 порушників (ФОТО) 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими