1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Завдано удару по енергетичній інфраструктурі: чи можуть ввести швидше блекаути в областях України?

628
Суспільство Закарпаття

Ситуація із генеруванням електроенергії в Україні і досі критична.

Завдано удару по енергетичній інфраструктурі: чи можуть ввести швидше блекаути в областях України?

  В областях України слід готуватись до ймовірних відключень в результаті атак рашистів. Енергосистема наразі - одна з головних цілей ворожої армії. Торік, масованого ракетного удару по енергетиці росіянами було завдано у листопаді.

  Відомо, що 25 грудня минулого року ворог ударив по енергетичній інфраструктурі в Чернігівської області, без світла залишилися 2 тисячі абонентів. Про це інформувала Корюківська РВА.

- Вчора ворог завдав ударів по селу Гірськ Сновської територіальної громади. Свідомо - по енергетичній інфраструктурі. Внаслідок обстрілу знеструмлено понад 2000 абонентів. Енергетики працюють над відновленням електропостачання. Уже заживлено понад 1200 абонентів, - йшлося у повідомленні.

  В найближчі дні загроза ракетних атак по інфраструктурі вочевидь лише наростатиме, переконані в ЗСУ. За словами Гуменюк, ракетно-дронові удари по критичній інфраструктурі України можуть відновитись в найближчі дні. Найближчим часом в Україні очікуються стрімкі похолодання та морози до -10 градусів. Така погода може бути використана ворогом для завдання ударів по енергетичній інфраструктурі України. Про це в ефірі Дніпро TV повідомила начальниця об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталя Гуменюк.

"Ворог не зупиниться. Варто усвідомлювати, що небезпека не минула. Цілком ймовірно, що треба буде оперативно реагувати на сигнали тривоги та мати при собі необхідні речі. Потрібно розуміти, що після масованих ударів можуть бути наслідки подібні до тих, що вібувались вчора в Києві та Київській області, коли зникало електроживлення, водопостачання та опалення", — сказала військова.

  За її словами, аналітика свідчить про те, що в найближчі дні очікується суттєве зниження температури повітря на більшій частині території України.

"Це цілком ймовірний період коли ворог захоче тиснути енергетично і атаки на енергетичні об'єкти абсолютно не виключені", - вказує Гуменюк.

  Крім того, Гуменюк додала, що Росія не припиняє виробництво і постачання боєприпасів, а також має накопичені ракети. Ймовірно, найближчим часом жителям України, таки, слід бути готовими до жорстких й непередбачуваних ситуацій з відключень світла. Про можливу загрозу блекаутів цьогоріч взимку енергетичні експерти інформували раніше.

  Водночас, багатогодинні відключення світла можуть бути пов'язані не лише із атаками ворога, а й дефіцитом електроенергії в Україні. Відзначмо, істотний дефіцит електроенергії в Україні було зафіксовано цього року у перші дні грудня.

  Якщо ж в Україні доведеться вкотре вмикати режим тотальних блекаутів, то у деяких регіонах місцевим жителям доведеться пробути без світла до 16 годин. Як інформує "biz/today/ua", керівник ГУР Міноборони Кирило Буданов заявив, що рашисти мають достатньо ракет, щоб завдавати ударів по нашій енергосистемі в зимовий період.

  Співзасновник Фонду енергетичних стратегій Юрій Корольчук попередив українців про негативний сценарій розвитку подій. Зазначено, що у разі низьких зимових температур у гіршому випадку світла буде по 12-16 годин. Однак такі обмеження не передбачені у всіх регіонах. Середня тривалість блекаутів становитиме 6-8 годин. Якщо зима буде теплою, електроенергію відключатимуть за тим самим принципом, що й рік тому – відключення триватимуть 4-6 годин. За словами Корольчука, електропостачання буде протягом половини доби. Але якщо в результаті ракетних атак вийдуть з ладу блоки АЕС, не можна буде унеможливлювати тривалі відключення. 2022-го були ситуації, коли в деяких населених пунктах світу не було по кілька днів.

Відключення електроенергії можуть досягати до 16 годин: українців попередили про негативний сценарій

  Аналітик наголосив, що українці психологічно вже підготовлені до відключень електроенергії, бо вже стикалися з блекаутами. Юрій Корольчук нагадав про думку виконавчого директора ДТЕК Дмитра Сахарука про те, що зима не буває теплою два роки поспіль. Він вивчає статистику та добре знає, якою була температура в Україні останні десять років.

"Українці пам'ятають минулу зиму та морально готові. За винятком складних колапсів. Ми не знаємо прогноз погоди на листопад", - цитується експерт.


Чи будуть блекаути на Закарпатті?

Наразі відомо, що в обласній військовій адміністрації готуються до можливих блекаутів з усією країною. Закарпаттяобленерго вже навіть складені графіки на момент непередбачуваних обставин в результаті масованих обстрілів росіянами цієї зими. Але наразі їх не застосовують, бо немає потреби в нагальній економії електроенергії.

  Водночас, людей закликають не нехтувати порадами та робити запаси продуктами, ліками, питною та технічною водою, теплим одягом, ковдрами. До жорстких ситуацій через дії рашистів, а також до нового опалювального сезону готуються в освітніх навчальних закладах.

  Зокрема, підготувались до цієї зими у школах Мукачівської громади. Людей закликають зробити запаси свічками, ліхтариками, батарейками. Запастись павербанками та генераторами. Щодо останніх ціни на них в магазинах впродовж року значно змінились.

Нагадаємо, у регіоні від 30 жовтня почали періодично вимикати електроенергію.

У січні нового року у регіоні також почалися відключення світла. Водночас, це лише тимчасові незручності в електропостачанні, як зазначають в Обленерго, пов'язані із ремонтом на лініях електромереж.

Читайте також: Страх померти взяв верх: блогер у прямому ефірі спробував втекти до Угорщини через річку (ФОТО, ВІДЕО) 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber