1. Новини Закарпаття
  2. >

Штрафи більше не ефективні: в Україні хочуть відбирати автомобілі за популярне правопорушення

05.01.2024 23:03 Суспільство Голос Карпат

В Україні можуть використовувати досвід Латвії, де за часте порушення на дорозі у водіїв відбирають транспортний засіб.

В Україні можуть використовувати досвід Латвії, де за часте порушення на дорозі у водіїв відбирають транспортний засіб.

Про це пише видання "Стіна".

Журналісти видання звернулися до народних депутатів, а також до МВС України з пропозицією посилити відповідальність за керування авто у нетверезому стані, конфіскувати їхнє авто та направити їх на потреби ЗСУ.

Наводиться статистика, що в Україні щорічно за кермо сідає понад 130 тисяч п’яних водіїв. Тисячі з них стають причиною виникнення ДТП, через таких водіїв інші люди зазнають травм або ж гинуть в аваріях.

У той час як у Латвії у п’яних водіїв відбирають авто та передають їх на потреби ЗСУ, у нас для водіїв за керування напідпитку передбачено лише штраф.

Зазначається, що лише за минулий рік Латвія передала Україні понад 270 автомобілів. Частину з них відправлять до лікарень, інші — українським захисникам.

З латвійського бюджету за ці авто не платили: це машини, які конфіскували у п’яних водіїв. Окрім цього, водій може отримати до одного року позбавлення волі.

Якщо п’яний водій був у чужому авто, то авто буде повернено власнику, а порушник має сплатити штраф, розмір якого сягає вартості авто.

Зазначається, що Латвія за розміром і чисельністю населення менша, ніж Київ, але там конфіскують соні авто у водіїв.

Якби в Україні наслідували цю практику, правоохоронці конфіскували б тисячі авто. Вирішилася б проблема з потребами військових у авто на фронті. Машини таких водіїв не вбивали б українців на дорогах, а рятували життя військовим.

Видання зазначає, що у ЗСУ потрібні не тільки пікапи, а й будь-яке авто у справному стані, що має хорошу прохідність. Прості легковики можна використовувати для перевезень, розвідки та інших цілей.

В Україні, за даними МВС, у середньому поліція зупиняє на дорогах близько 130 тис. п’яних водіїв на рік. При цьому штраф за це становить 17 тис. грн. Але таке покарання водіїв на дорогих авто не зупиняє. А ось загроза конфіскації цього автомобіля, вважають журналісти, була б дієвішою.

Читайте також: Бронь від мобілізації: які зміни очікують військовозобов’язаних в Україні 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими