1. Новини Закарпаття
  2. >

Експерт розповів, що очікувати на фронті в 2024 році

05.01.2024 16:08 Суспільство Голос Карпат

Цього року російські окупанти продовжуватимуть спроби досягти якихось успіхів на фронті.

Цього року російські окупанти продовжуватимуть спроби досягти якихось успіхів на фронті.

Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповів полковник запасу ЗСУ, військовий експерт Сергій Грабський.

Оцінюючи перспективи росіян на фронті у 2024 році, експерт зазначив, що якщо окупанти будуть діяти в тій манері, що й зараз, то значних успіхів у них не буде.

"Підкреслю - значних успіхів. Тому що вони будуть і надалі прогризатись у нашу оборону, будуть намагатися відкушувати невеличкими клаптиками нашу територію, як вони діяли протягом 2022-2023 років. Вони до Бахмута 45 кілометрів йшли 400 днів, але вони пройшли ці кілометри. Не можна сказати, що вони вели безуспішні дії. В їхніх розрахунках ці дії успішні, тому що для них рівень втрат, або як ми кажемо больовий поріг, є абсолютно іншим", - сказав Грабський.

За його словами, наразі росіяни намагаються виконати стратегічне завдання, поставлене ще 17 квітня 2022 року - вихід на кордони Донецької та Луганської областей.

Додаткове завдання, яке для них теж важливе - це вихід до річки Оскіл, ліквідація Роботинського виступу і зони, в якій діють українські війська на лівому березі Дніпра у Херсонській області.

"Тобто у росіян є завдання, але інше питання - як вони будуть виконувати ці завдання", - зазначив експерт.

Відповідаючи на питання, чи зможе цього року Україна підготувати ще якусь наступальну операцію, Грабський наголосив, що "війна потребує ретельної підготовки, і 2023-й нам це показав".

"На жаль, я маю дуже мало інформації щодо тих ресурсів, які нам доступні, тих сил та засобів, які ми маємо у своєму розпорядженні. Ми маємо придумати щось нове, про що, власне, говорив генерал Залужний свого часу. Якщо нам потрібен рік на підготовку - отже, буде рік", - додав полковник запасу.

Експерт навів приклад з Другої світової війни. Так, у 1942 році британці намагалися висадитися в Па-де-Кале і були розгромлені. І потім знадобилося фактично два роки, щоби здійснити вже висадку в Нормандії, яка потребувала просто колосального нарощування сил та засобів.

"Тобто не йдеться про те, що ми обов'язково маємо проводити якусь наступальну операцію наступного року. Йдеться про розгром противника і про фактор часу, який буде нам необхідний для того, щоб накопичити більш кількісні і якісні ресурси та думати про проведення наступальних операцій", - зазначив Грабський.

Читайте також: РФ готується до нової атаки, у море вивели кораблі, — Гуменюк 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими