1. Новини Закарпаття
  2. >

"Підривникам у тилу" ще раз варто замислитись: жителям Закарпаття слід бути обачними

05.01.2024 11:08 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

В Україні діють суворі обмеження.

В Україні діють суворі обмеження.

В регіонах держави цьогоріч ввели обмеження в новорічно-різдвяні свята. Проте мова іде не лише про комендантську годину, яка буде діяти у ряді областей України на ці свята, але й заборону використання піротехнічних виробів.

Нагадаємо, на Закарпатті місцеві жителі щоразу реагують з обуренням на юних "підривників", що у цей час веселяться в тилу. За словами місцевих, діти молодшого й старшого віку підривають петарди прямо під вікнами чужих будинків.

Не рідко петарди жбурляють перехожим під ноги, приносять в освітні заклади. Цьогоріч на Закарпатті вже кілька разів били на сполох через такі дії підривників.

Відзначмо, заборона на використання піротехнічних засобів цьогоріч введена з 6-го листопада. Порушникам світить чималий штраф.

Нагадаємо, у чинному законодавстві є кілька статей, які передбачають покарання за використання чи продаж піротехнічних виробів.

Поліціянти будуть притягувати порушників до відповідальності відповідно до таких статей Кодексу України про адміністративні та кримінальні правопорушення: 

  • стаття 164 КУпАП (порушення порядку провадження господарської діяльності) – штраф у розмірі від 17 тис. до 34 тис. грн. Також у порушників забиратимуть продукцію та гроші, одержані внаслідок вчинення цього правопорушення;
  • стаття 182 КУпАП (порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил дотримання тиші в населених пунктах і громадських місцях). Карається штрафом від 85 грн до 255 грн, для посадових осіб та суб’єктів господарської діяльності – від 255 грн до 510 грн;
  • стаття 195-6 КУпАП (порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів) карається штрафом від 1 020 грн до 1 700 грн з конфіскацією піротехнічних засобів;
  • стаття 296 КК України (хуліганство) карається штрафом від 17 тис. до 34 тис. грн., або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п’яти років.

Читайте також: Новий рік у тилу: чи ....

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими