1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

“Символізують світло й надію”: казка про 12 місяців ожила на Закарпатті /ФОТОФАКТ

305
Суспільство Новини Хуста

В області в січні почали квітнути підсніжники.

Зима – не зима, а підсніжники в січні у Хусті вже стали традицією.

Здається, ніби казка про 12 місяців у нашому краї оживає. Цвітіння у січні різних квітів для Закарпаття – вже майже звична річ.

Одночасно декілька мешканців міста над Тисою поділилися з «Карпатським об’єктивом» світлинами перших весняних квітів, які квітують посеред їхніх городів.

«Уже другу поспіль зиму у перші дні січня у нас перед будинком квітують підсніжники. Я їх просто обожнюю. Це – мої улюблені квіти, вони символізують світло й надію. Хочеться вірити, що до добра, що війна в нашій державі у цьому році нарешті закінчиться», – каже хустянка Марія Молнар.

Інша краяна, Ірина Фетько, хоч і радіє квітам, але побоюється, що раннє цвітіння – недобрий знак.

«Моя бабуся про такі аномальні явища завжди казала, що то до неврожаю. Не знаю, так це чи ні, але підсніжники уже практично четверту зиму розквітають у нас у січні. І це – справді не зовсім до добра. То карантини два роки були, то зараз – війна. Звісно, квітам радію, бо вони гарні, ніжні. Та й невинні, що цвітуть», – зазначає вона.

Але такої думки не всі.

«Щовесни ми з чоловіком їздимо в ліс саме для того, щоб милуватися пролісками, шафранами, підсніжниками. Торік висадила і в себе під вікном. І тепер вони вперше зацвіли. Це – неабияка радість як для мене, так і для дітей. Зима у нас тепла, природа оживає. Хочеться, аби й далі не було сильних морозів», – запевняє Корнелія Волощук.

У біологів щодо природної аномалії своє пояснення. Нічого дивного у січневому цвітінні вони не бачать.

«Трохи снігу у нас було. На певний час похолодало. Потім почалося потепління, дощі. Природа почала оживати, виходити з анабіозу (сплячки), от квіти і випустили пагони, розкрили бутони. Загалом для дерев подібне цвітіння не в сезон є поганим, може нашкодити. Але для квітів немає ніякої загрози. У мене самої вдома не раз під снігом цвіли троянди та проліски, – зазначає Олена Світлик.

На її думку, навіть якщо після теплої погоди вдарять морози, трав’янисті рослини не загинуть, вони адаптовані до температурних стрибків.

«Підсніжники – дуже витривалі рослини. Із ними нічого поганого не трапиться. Навесні ж також погода буває різною. Звісно, для плодових дерев зимове цвітіння є небажаним, але як свідчить досвід мукачівської сакури, вони також не гинуть після кількаразового цвітіння на рік», – додає вона.

Як би там не було, а більшість краян радіє підсніжникам. Люди фотографують квіти і діляться світлинами у соціальних мережах, пишуть, що вони символізують для них іскру позитиву, промінчик тепла та надії.

Читайте також: "Ну от, почалося": Тиса почала виходити з берегів /ВІДЕО 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також: