Відомо про зміни в перетині держкордону військовозобов'язаним з першого січня.
В Україні продовжили термін дії воєнного стану та загальної мобілізації до 14 лютого 2024 року.
Для всіх військовозобов'язаних чоловіків від 18 до 60 років і надалі діятиме заборона перетинати кордон. У свою чергу, законодавством передбачені категорії громадян, які мають право виїхати за межі України. Такий перелік визначено постановою № 57 Кабінету Міністрів України "Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України.
Передбачено, що за наявності відповідних документів, виїжджати з країни дозволено чоловікам:
- до 18 років та після 60 років;
- від 18 до 60, які постійно проживають за кордоном та мають відповідну позначку про це у паспорті; виключені з військового обліку за станом здоров’я віком від 18 до 60 років;
- від 18 до 60 років, яким дозволено виїзд за кордон за станом здоров’я; від 18 до 60 років, яким дозволено виїзд за кордон за сімейними обставинами;
- від 18 до 60 років, яким дозволено виїзд за кордон через професію.
Які причини можуть бути підставою для виїзду військовозобов'язаних чоловіків за кордон:
- Стан здоров’я (на лікування).
- Для навчання (до прикладу, якщо студент вступив до іноземного вишу до повномасштабного вторгнення).
- Сімейні обставини.
- Професія (до прикладу, відрядження).
- Допомога ЗСУ.
За станом здоров’я можуть виїхати:
- особи з інвалідністю І-ІІІ групи за наявності відповідних документів, які підтверджують інвалідність та соцвиплати;
- особи з інвалідністю або інші особи, які потребують постійного догляду, які проживають (перебувають) у закладах/установах незалежно від форми власності та підпорядкування та отримують соціальні послуги зі стаціонарного догляду, паліативного догляду, підтриманого проживання;
- особи зі складових Сил оборони та Сил безпеки, постраждалі у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, на лікування з пред’явленням відповідних документів (направлення на лікування за кордон та лист від МОЗ про те, що закордонна установа охорони здоров'я приймає на лікування) та один супроводжуючий родич І лінії спорідненості з відповідними документами, які дозволяють виїзд;
- особи, які за станом здоров’я отримали відстрочку від мобілізації або зняті чи виключені з військового обліку за рішенням ВЛК через тимчасову непридатність до служби строком до 6 місяців та мають відповідні документи з ТЦК, які доводять це.
За сімейними обставинами можуть виїхати чоловіки призовного віку, які є:
- батьками-одинаками (виховують самостійно дитину/дітей у віці до 18 років);
- батьками, опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років;
- батьками, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю I чи II групи; родичами які супроводжують дітей з інвалідністю для виїзду за межі України, у разі їх приналежності до категорії осіб, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації;
- особами, які мають дружину (чоловіка) з-поміж осіб з інвалідністю і супроводжують для виїзду за межі України; особами, які мають одного зі своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) з-поміж осіб з інвалідністю I чи II групи й супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України;
- особами, які здійснюють постійний догляд за особами з інвалідністю I чи II групи й супроводжують таких осіб для виїзду за межі України;
- опікунами осіб з інвалідністю, визнаних судом недієздатними, які супроводжують таких осіб для виїзду за межі України.
Раніше "Голос Карпат" інформував щодо певних проблем на кордонах. Вони стосуються, у першу чергу, безперешкодного виїзду за кордон багатодітних батьків.
У соцмережах почали бити на сполох, що наразі на місцевих кордонах справжній переполох. Чимало батьків, у яких на утриманні троє і більше дітей не можуть спокійно виїхати із країни без належних для цього довідок з ТЦК. За словами багатьох очевидців, насправді ж, бажаних довідок в ТЦК не дають чоловікам, в той же час можуть запросто вручити інший "лист щастя" - повістку. Про загострення ситуації на кордонах повідомляють у різних соціальних спільнотах.
Не випускають без довідок не лише багатодітних батьків, але й волонтерів та решту громадян України, які раніше, до посиленого контролю, могли без проблем виїжджати з країни.
Що стосується деяких змін в мобілізації у 2024 році, наразі відомо, що в Уряді хочуть дозволити бронювати чоловіків, які платять високі податки.
Політолог Ігор Рейтерович вважає, що така ініціатива з соціальної точки зору "має дуже поганий вигляд". Через таку ініціативу українське суспільство може розділитися, поділився думкою експерт в ефірі Radio NV.
"З точки зору рівності, є дуже багато питань. Я не бачив серйозних, позитивних аргументів на користь цієї ідеї", - сказав співрозмовник.
Політолог додав, що, якщо подивитися на фінансовий критерій, який нібито пропонують для бронювання, то під нього підпадають люди, що мають відношення до банківської сфери.
"...Це торкнеться досить обмеженої кількості людей. Виходить, що це для невеликої групи людей, обраних, може бути створений легальний механізм, який їм дозволить, наприклад, не бути мобілізованими", - підкреслив Рейтерович.
На його думку, тому ця ідея, "швидше за все, помре, не народившись".
"Побачать реакцію суспільства, і будуть придумувати якийсь інший варіант", - заявив експерт.
Раніше екс-перший заступник міністра розвитку економіки Павло Кухта розповів, що обговорюється норма про встановлення фінансової межі для бронювання військовозобов'язаних. За його словами, влада пропонує встановити мінімальну межу сплати податків у розмірі 6 тисяч гривень на місяць, а для цього оклад людини повинен становити приблизно 33 400 грн.
Мобілізація може стати жорсткішою
Наприкінці грудня уряд вніс до парламенту проект закону, в якому було прописані запровадження деяких змін у процесі мобілізації в нашій країні. Зокрема, пропонується знизити призовний вік з 27 до 25 років. 3 січня нардеп Олексій Гончаренко подав до Ради оновлений законопроект про мобілізацію.
У проекті закону депутат пропонує давати відстрочку військовозобов'язаним не на шість, а на 12 місяців.
Читайте також, в Україні мобілізація виходить на новий рівень. Кого призиватимуть в армію та які методи будуть впроваджені у процесі мобілізації.
Йдеться, між іншим про електронні повістки військовозобов'язаним у подальшому й кому ще нададуть право вручати повістки чоловікам.
Нагадаємо, Продають людям "просрочку" за шалені гроші: закарпатці бідкаються діями деяких приватників (ФОТО)
Читайте також:
- Блекаут й електрика "в горах": ще один грізний об'єкт "вріже світлом" у закарпатській громаді (ВІДЕО)
- Уже тричі зафіксовано приліт у Закарпатській області: в Україні укотре - масштабна тривога
- Чому українці не йдуть на фронт? Командир 3-ї штурмової розкриває болючу правду
- Вінницький ракетний завод "Porohtar" презентував новий ОТРК "Ліщина" — мем у дії
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Українців чекає неприємний "сюрприз" із картковими...
З 1 жовтня 2024 року в Україні вступають...
29.09.2024 12:07 9518 0 Суспільство
Злетіли до неба: у магазинах Закарпаття людей шоку...
Один з вагомих продуктів дорожчає в регі...
29.09.2024 12:12 12671 0 Суспільство
Дмитро Кулеба привіз на Закарпаття кохану жінку: в...
Обраниця екс-міністра закордонних справ ...
29.09.2024 13:27 5869 0 Суспільство
Українців попередили про підвищення цін на мобільн...
У 2025 році очікується значне підвищення...
29.09.2024 14:08 9825 0 Суспільство
Масований обстріл Запоріжжя та ракетна загроза з Б...
У Запоріжжі пролунали вибухи, є інформац...
29.09.2024 14:20 1614 0 Суспільство
Щонайменше 100 людей загинули, десятки вважаються ...
За прогнозами нестримна негода триватиме...
29.09.2024 14:25 3214 0 Суспільство