1. Новини Закарпаття
  2. >

Новий рік - нові правила: з 1 січня почали діяти важливі нововведення для водіїв

03.01.2024 15:00 Суспільство Актуально

У 2024 році на українських автомобілістів чекає багато нововведень.

У 2024 році на українських автомобілістів чекає багато нововведень.

Деякі з них уже сталися. Сьогодні ми розповімо про те, що змінилося для українських водіїв із 1 січня.

Названо головні зміни для українських водіїв з 1 січня - today.ua

Збільшився пенсійний збір при першій реєстрації автомобілів

У січні кожного року у нашій країні збільшується прожитковий мінімум. У зв'язку із цим держава переглядає деякі податки. У тому числі переглядається пенсійний збір при першій реєстрації автомобілів.

У 2023 році прожитковий мінімум у нашій країні був 2684 гривень, а у 2024 році він став 3028 гривень. Відповідно збільшився і пенсійний збір при першій реєстрації автомобілів. Тепер при купівлі нового автомобіля за ціною до 499 620 грн. потрібно перерахувати 3% від його вартості державі як пенсійний збір. Цей збір зростає до 4%, якщо ціна автомобіля не перевищує 878 120 гривень. 5% вартості нового автомобіля потрібно заплатити, якщо він коштує понад 878 120 гривень.

Підвищення вартості послуг сервісних центрів МВС

З 1 січня 2024 року територіальні сервісні центри МВС підвищили вартість своїх адміністративних послуг для автомобілістів. Причина – вартість адміністративних послуг не змінювалася понад 10 років, а за цей час все подорожчало.

Тепер кандидату у водії за теоретичний іспит у сервісному центрі МВС потрібно заплатити 250 гривень, а за практичний іспит – 420 гривень (раніше така послуга коштувала лише 13 гривень). Видача посвідчення водія тепер коштує 230 гривень (раніше – 26 гривень), а реєстрація та перереєстрація ТЗ – 350 грн (раніше – 200 гривень).

Названо головні зміни для українських водіїв з 1 січня

Хороша новина у тому, що Головний сервісний центр МВС після підвищення цін на послуги для водіїв обіцяє також підвищити їхню якість.

Посилення контролю за водіями

Названо головні зміни для українських водіїв з 1 січня

З 1 січня 2024 року в Україні посилили контроль за водіями. Це виявилося у тому, що запрацювали ще 50 камер автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху. З них 31 новий комплекс, а решта вже були до початку повномасштабного вторгнення до нашої країни російських окупаційних військ, але їх відключили з метою безпеки.

Таким чином, за дотриманням швидкісного режиму на українських дорогах на даний момент стежать 265 камер автоматичної фіксації.

Читайте також: "Назустріч смерті": у Закарпатті чоловік загинув перебігаючи дорогу у невстановленому місці (ФОТО)