1. Новини Закарпаття
  2. >

"Багатодітних закарпатців у ТЦК і на фронт?": на місцевих кордонах строгий режим

02.01.2024 09:18 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

На закарпатських пунктах пропуску особливий режим для окремої категорії чоловіків.

На закарпатських пунктах пропуску особливий режим для окремої категорії чоловіків.

У зв'язку з введенням в Україні правового режиму воєнного стану відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64 "Про введення воєнного стану в Україні" та на виконання вимог Закону України "Про правовий режим воєнного стану" визначено правила виїзду за межі України окремих категорій осіб. Серед них, зокрема, громадяни у віці від 18 до 60 років та жінки - військовослужбовці.

Згідно із загальним правилом, на період дії правового режиму воєнного стану чоловікам - громадянам України, віком від 18 до 60 років, а також жінкам-військовозобов'язаним обмежено виїзд за межі України, крім військовозобов'язаних, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації відповідно до статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". Детальніше про певні вимоги за посиланням.

Також останнім часом посилюється контроль за виїздом за кордон багатодітних чоловіків та людей з інвалідністю. Про особливий контроль на КПП громадяни розповідають як Фейсбуці так і на різних телеграм-пабліках.

У Мережі масово почали з'являтися повідомлення про проблеми із випуском за системою "Шлях" чоловіків, які можуть виїжджати за кордон. Прикордонники нібито вимагають у чоловіків отримати свіжі військово-облікові документи від ТЦК. Люди повідомляють, що робота всіх КПП на кордоні паралізована.

Водночас, очевидці у мережі Фейсбук відзначають, мовляв прикордонники ще від 29 грудня перестали випускати чоловіків з інвалідністю третьої групи та тих, хто супроводжує людей з інвалідністю. Також є інформація про невипуск багатодітних батьків.

Чоловіків, яким раніше дозволялося перетинати кордон, більше не випускають. Люди повідомляють, що на КПП присутні працівники ТЦК і СП. У чоловіків призовного віку, які намагаються виїхати за кордон, вимагають довідки з ТЦК. Раніше багатодітним, інвалідам, тим, хто супроводжує людей з інвалідністю та іншим категоріям не потрібно було дозволу з військкомату. Люди налякані.

Про жорстку ситуацію та ускладнення із подоланням кордону чоловіками наразі повідомляють і жителі Закарпаття. Ідеться про те, що без довідки із ТЦК жоден із багатодітних батьків не зможе безперешкодно потрапити за рубіж. Так відзначають в коментарях ті, що намагалися днями перетнути державний кордон. Водночас, як додають очевидці, похід багатодітних чоловіків до ТЦК за тією ж самою довідкою може обійтися дорогою ціною. Замість довідки, чоловіку, не дивлячись ні на що, можуть вручити повістку. Приміром, як відзначає один з коментаторів у мережі Фейсбук, "листом щастя" порадували багатодітного батька, в якого троє дітей. Наразі чоловік вже на фронті.

 

За інформацією українських ЗМІ, ситуація на кордонах дедалі напружена.

Від 30 грудня за кордон також перестали пускати не лише багатодітних батьків, а й волонтерів та тих, що раніше не мали жодних обмежень в перетині держкордону.
Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Раніше "Голос Карпат" інформував щодо сюрпризів мобілізації.

Читайте також:  Мережа Фейсбук на вухах: жителі області в паніці через постріли й гуркіт на новий рік