1. Новини Закарпаття
  2. >

Передсвяткові конфлікти на закарпатських кордонах: чоловіків категорично не випускаюють без довідок із ТЦК (ФОТО)

31.12.2023 13:26 Суспільство Актуально

Кордон для чоловіків з ІІІ групою інвалідності не закриватимуть. Проте прикордонники не випускають чоловіків до ЄС без довідок із ТЦК, – Держприкордонслужба.

Кордон для чоловіків з ІІІ групою інвалідності не закриватимуть. Проте прикордонники не випускають чоловіків до ЄС без довідок із ТЦК, – Держприкордонслужба.

У Державній прикордонній службі України запевнили, що правила перетину кордонів для людей з інвалідністю третьої групи не змінювалися, попри чутки у соцмережах.

Про це повідомив речник ДПСУ Андрій Демченко у коментарі «Українській правді».

«Змін у Правилах перетину кордону немає, але з боку Державної прикордонної служби України завжди залишатиметься ретельна перевірка умов виїзду та чітке дотримання законодавства. Тільки з початку року на кордоні було відмовлено у виїзді майже 50 тисячам громадянам України, які не підпадали під умови пропуску, а також викрито 3 тисячі підроблених документів», – сказав він.

Речник Прикордонної служби наголосив, що пропуск осіб через кордон, як і раніше, здійснюється відповідно до чинного законодавства, зокрема і Правил перетину кордону для громадян України, що затверджені постановою уряду 57.

Правила визначають умови перетину кордону на час дії воєнного стану, зокрема для громадян України чоловічої статі, яким загалом обмежено виїзд за межі України, і чітко визначають категорії й умови, за якими громадяни можуть перетинати кордон.

«Звісно, прикордонники ретельно вивчають документи, які б давали підстави для виїзду людини. Таку норму нам визначає законодавство. До того ж ми часто бачимо як люди намагаються спекулювати умовами перетину кордону слідуючи до прикладу з іншою метою, або використовуючи підроблені чи фіктивні документи», – додав Демченко.

У соцмережах поширилися чутки про нібито закриття кордону для чоловіків із 3-ю групою інвалідності й зняття 20 осіб із поїзда Київ – Перемишль.

Влада планує відмовитися від поняття «обмежено придатний» і мобілізувати осіб з інвалідністю 3-ї групи, однак відповідний законопроєкт ще не ухвалено в парламенті. 

Тим часом поблизу КПП “Ужгород” у черзі виникла конфліктна ситуація. Інцидент мав місце зранку у нетипово великій для цього КПП черзі з легкових та вантажних автомобілів.

На місце події приїхали працівники патрульної поліції. Очевидці повідомляють, що ситуація з часткового блокування проїзду виникла через дії прикордонників, які розвертають подорожуючих чоловіків, котрі не мають облікових документів з територіальних центрів комплектування.

Читайте також: Українські закони відлякують іноземних благодійників: волонтери у відчаї