1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На Закарпатті у грудні "пакують" у землю озимий часник і грибарять в лісах

29.12.2023 20:18 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

В регіоні тривають грибні жнива у лісах, а люди навіть готують грядки на озимий часник.

В регіоні тривають грибні жнива у лісах, а люди навіть готують грядки на озимий часник.

Цьогоріч зима просто дивує температурами. Не залежно від того, що в горах сніжно й морозно, в низинах вирує весняна погода. У місцевих лісах жителі й далі знаходять ароматні трофеї — зимові опеньки та гливи. Відзначмо, що цьогоріч як осінній, так і літній грибний сезони були досить вдалими. Люди знаходили справжні скарби, серед них й рідкісні червонокнижні екземпляри. На справжніх велетів — білі гриби полювали в лісах Турянщини. Тут можна було знайти і одні з найдорожчих у світі грибів — трюфелі.

У зимових лісах області є і досі чимало цікавих і смачних знахідок, вартих уваги. Під сніжною ковдрою в грудні місцеві жителі натрапляли як на білі гриби, так і гливи. Сніжні трофеї знаходили на Свалявщині, Ужгородщині, Перечинщині й Берегівщині

Тож полювання за грибами і досі триває. Так само, поки погода сприяє, в Мукачеві уже традиційно дивує шаленим цвітом японська вишня і зацвітають весняні квіти в садах. А пані Марія із Перечинщини посадила озимий часник днями на грядці на огороді, бо ж каже: надворі майже весна, пласти снігу зійшли й земля просохла поряд із хатою. Відзначмо, що цього листопада багато місцевих жителів не змогли посадити озимий часник в результаті поганих погодних умов. Ну а ціни у магазинах на цей овоч набирають масштабного злету. Наразі кілограм часнику у середньому можна придбати від 150 гривень.

- Не встигла восени посадити часник, то попхала у грудні. У нас сніг вже зійшов, потепліло. На грядці поряд із хатою посадила собі трохи, земля не надто волога, тож най Бог помагає. Дасть Бог, буде весною, зазеленіє, бо магазин дорогий, щоб усе купувати, — каже Марія Василівна. - Посадила, накрила горіховим листям та тичками, нехай росте, — відзначає ґаздиня.
- Десь п'ять років тому посадила топінамбур на цій же грядці. Не весь вибрала восени, хоч врожай був багатий, — каже Марія Василівна. - У грудні, з цікавості, захотіла добрати врожай. Накопала аж 30 кілограмів, ото була знахідка, та ще й під снігом, — розповідає Марія Василівна.

 Читайте також: Закарпатка знайшла сюрприз на городі. 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!