1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Стають глухими й сліпими: на Закарпатті і досі не вщухають "смертельні забави" серед дітей

479
Суспільство Новини Перечина

Від таких забавок діти стають інвалідами.

Стають глухими й сліпими: на Закарпатті і досі не вщухають "смертельні забави" серед дітей

На Закарпатті з наближенням свят жителі інформують про почастішання використання малечею піротехніки.


Діти приносять петарди до школи й не рідко їх там підривають. Як зазначають в місцевих громадах, частішають такі смертельні забави серед дітей молодших та старших класів.

Батьки не часто перевіряють рюкзаки свого чада, де можуть знаходитись небезпечні піротехнічні засоби. Як не дивно, та й попри ряд заборон й чималі штрафи, ані салюти, ані петарди не поспішають зникати з полиць магазинів. Перед святами на них чималий попит.

Любителів "постріляти" і пошуміти хоч відбавляй, не залежно від того, що в Україні війна й такі "забави" наразі украй не доречні. Відзначмо, наразі про вибухи піротехніки в межах населених пунктів б'ють на сполох жителі Перечинщини. За словами господарів, діти лупасять петардами вдень та вночі, підривають їх прямо під вікнами чужих будинків, тим самим лякають місцевих жителів і їх домашніх улюбленців 

Слід нагадати, що любов до таких забавок може стати гірким уроком, адже не рідко піротехніка вибухає прямо в руках. Внаслідок цього дитина може стати калікою, залишитись без пальців, осліпнути й навіть оглухнути.

Нагадаємо, поліція посилює контроль за дотриманням громадянами заборони щодо продажу та використання піротехнічних виробів під час новорічних свят.

Правоохоронці застерігають, що продавати піротехнічні вироби, а також запускати салюти, феєрверки та використовувати петарди під час воєнного стану заборонено на всій території України. Порушників притягуватимуть до адміністративної або кримінальної відповідальності, залежно від характеру правопорушення.

Довідково про види відповідальності: стаття 164 (Порушення порядку провадження господарської діяльності) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Стягнення – штраф від 17 тисяч до 34 тисяч гривень; стаття 182 (Порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях) КУпАП.

Стягнення: штраф від 85 до 510 гривень для громадян, від 255 до 2550 гривень для посадових осіб та суб'єктів господарської діяльності; стаття 195-6 (Порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів) КУпАП. Штраф від 595 до 1700 гривень з конфіскацією піротехнічних засобів; стаття 296 (Хуліганство) Кримінального кодексу України. Покарання – штраф від 17 тисяч до 34 тисяч гривень або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до п'яти років.

Читайте також: Закарпатці повідомляють про гучні вибухи: в чому причина?

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber