1. Новини Закарпаття
  2. >

Перебуваєш закордоном?!: у ПФУ дали відповідь, як відмовитися від комуналки онлайн

29.12.2023 09:18 Суспільство Актуально

Учасникам бойових дій, які перебуває за кордоном,можуть відмовитися від призначених пільг на оплату комунальних послуг.

Учасникам бойових дій,  які перебуває за кордоном,можуть відмовитися  від призначених пільг на оплату комунальних послуг.

У Пенсійному фонді Україні відповіли, як учаснику бойових дій, який перебуває за кордоном, відмовитись від призначених пільг на оплату комунальних послуг.

Як передає "Хвиля", про це повідомила прес-служба ПФУ у відповідь на запитання користувачів.

"Я – учасник бойових дій. Нині перебуваю за кордоном. Хочу відмовитись від призначених мені пільг на оплату комунальних послуг. Як це зробити?", - поцікавився чоловік.

У відповідь на це у ПФУ пояснили, що згідно зі статтею 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" учасники бойових дій мають право, зокрема, на знижку оплати за користування житлом та комунальними послугами.

При цьому пільговик на власний розсуд реалізує своє право на пільги і може відмовитися від них.

Як зазначається, надання пільг припиняється, зокрема, за заявою пільговика з місяця, що настає за місяцем його подання, якщо інше не обумовлено заявою (пункт 19 Порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу у грошовій формі, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373).

Таку заяву можна надіслати в електронному вигляді (через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України, електронною поштою) або через поштовий зв'язок.

Контакти територіальних органів Пенсійного фонду України можна знайти на сторінці веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України (Головна / Контакти / Сервісні центри ГУ ПФУ).

Читайте також: Солодковершковий сюрприз: у магазинах Закарпаття по гаманцях вдарять не лише яйця