1. Новини Закарпаття
  2. >

Зеленський підписав закон про криміналізацію контрабанди: що зміниться

28.12.2023 22:32 Суспільство Голос Карпат

В Україні вводять кримінальну відповідальність за контрабанду товарів у значних та великих розмірах, а також за недостовірне декларування товарів, зокрема, скоєне за попередньою змовою з посадовцем митниці.

В Україні вводять кримінальну відповідальність за контрабанду товарів у значних та великих розмірах, а також за недостовірне декларування товарів, зокрема, скоєне за попередньою змовою з посадовцем митниці.

Запровадження кримінальної відповідальності набуде чинності поетапно: основні норми з 1 січня 2024 року, норми товарної контрабанди – з 1 липня 2024 року.

Відповідний законопроєкт №5420 про криміналізацію контрабанди 28 грудня підписав президент України Володимир Зеленський. Про це свідчить картка документа на сайті Верховної Ради.

Ухвалення законопроєкту було однією з вимог для отримання макрофінансової допомоги від Європейського Союзу на 2023 рік. Останній транш за цією програмою надійшов Україні 21 грудня, тоді як цей законопроєкт було ухвалено у другому читанні 9 грудня.

Під час останнього голосування за документ було враховано низку пропозицій бізнесу, нагадав перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк ("Голос"). Зокрема, нардепи внесли такі правки:

  • пороги для товарної контрабанди підняли у 5 разів, до 6 млн грн, а для підакцизних товарів – у 2 рази, до 1,3 млн грн;
  • набрання чинності товарною частиною відклали до середини 2024 року;
  • врахували зауваження бізнесу щодо доказу наявності наміру (виключно за його наявності може відбуватися кваліфікація дій як злочину);
  • суттєво обмежили можливі випадки притягнення до відповідальності за "контрабандними" статтями за надання документів із неправдивими відомостями.

Зазначимо, відповідно до чинного до 1 січня 2024 року законодавства, кримінально караною контрабандою в Україні вважається лише незаконне вивезення/ввезення культурних цінностей, отруйних, сильнодійних, вибухових речовин, радіоактивних матеріалів, зброї або боєприпасів, частин вогнепальної різьбової зброї, отримання інформації.

Читайте також: На Виноградівщині та Хустщині правоохоронці накрили "бізнес" бариг (ВІДЕО) 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими