1. Новини Закарпаття
  2. >

Чоловіків повернуть з-за кордону: Умєров розкрив нові плани Міноборони

26.12.2023 23:51 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

Міноборони України планує зробити облік військовозобов'язаних українців, які живуть за кордоном, і агітувати їх повертатися захищати Батьківщину.

Міноборони України планує зробити облік військовозобов'язаних українців, які живуть за кордоном, і агітувати їх повертатися захищати Батьківщину.

Про це в ефірі телемарафону розповів міністр оборони Рустем Умєров, пише ТСН.

"По-перше, ми хочемо зробити облік цих людей, просто закликаємо їх пройти облік. По-друге... після обліку ми пропонуємо їм різні опції, мотивуючі... Ми йому запропонуємо рекрутинг, де він може обрати спеціальність... де він буде служити, з ким він буде служити", – каже очільник Міноборони.

При цьому він зазначив, що влада зараз працює над питанням можливого обмеження деяких прав українців за кордон, які не стануть на облік.

"Але ми консультуємося тут... з правоохоронними органами, Міністерством юстиції... Але фокус не на те, як покарати людину, а як зробити це з честю і надати всі можливості, для того, щоб у людини військовослужбовця було право... Які категорії обмежень будуть запроваджені – це вже колективне рішення. І пропустить це Верховна Рада чи ні, буде залежати від голосування", – підсумував міністр.

Читайте також: Сюрпризів буде чимало: як зміниться мобілізація в Україні і в який спосіб ловитимуть далі усіх придатних? 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими