1. Новини Закарпаття
  2. >

Зачаровує своєю красою та видами з вершин: у мережі показали, як виглядає одна з вершин Карпат (ВІДЕО)

26.12.2023 10:51 Суспільство Лайт

У мережі показали, краєвиди з Полонини Руни.

У мережі показали, краєвиди з Полонини Руни.

Відео з'явилося на сторінці у соціальній мережі Фейсбук Полонина Руна Закарпаття

До слова, одна з головних причин для подорожей Карпатами – зануритись у чарівну атмосферу гір, викручуючи голову на всі 360 щоб вдосталь насолодитись мальовничими краєвидами. Однак, для того щоб їх по-справжньому розгледіти, треба знайти відповідний оглядовий майданчик.


Однією з найвідоміших та найгарніших таких рівнин у Карпатах є Полонина Руна, вона також є найбільшою полониною Карпат і простягається майже на 15 км.

Це найзахідніша та найнижча частина Полонинського хребта. Полонина Руна розташована в межах Перечинського та Великоберезнянського районів Закарпаття і має величезну практично плоску вершину – а тому чудово підійде для наших цілей. Найвища точки – гора Рівна (1482 м), зовсім поруч знаходяться гори Руна-Плай (1227 м) та Менчул (1998 м). Цікавий факт, що донедавна в Україні було 6 гір, висота яких становила 2000 м і вище. А оскільки число 6 значно поступається в своїй символічності щасливому числу 7, то місцеві активісти вирішили взяти справу в свої руки і виправити цю географічну несправедливість. Тому в 2017 р. місцевими волонтерами гора Менчул була штучно збільшена на 2,5 м і, тим самим, стала сьомою горою в цьому списку.

Дивіться відео за посиланням. 

Читайте також: Солодковершковий сюрприз: у магазинах Закарпаття по гаманцях вдарять не лише яйця