1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

"Немає ні кінця, ні краю... "вижимають соки до останнього": захист обвинувачених затягує розгляд справи у зґвалтуванні неповнолітньої на Закарпатті

23.12.2023 11:32 Суспільство ВАЖЛИВО

У п’ятницю, 22 грудня, пройшло чергове засідання у справі про зґвалтування неповнолітньої дівчини на Закарпатті.

У п’ятницю, 22 грудня, пройшло чергове засідання у справі про зґвалтування неповнолітньої дівчини на Закарпатті.

Про це повідомили у асоціації "ЮрФем", передає "Еспресо.Захід".

Зазначається, що двоє із чотирьох представників обвинувачених заявили про те, що у них закінчились повноваження і попросили вийти зі справи та видалити їх із засідання. Після таких заяв двоє інших представниць обвинувачених попросили перерву, аби порадитись з законними представниками обвинувачених.

За результатами наради  законна представниця одного з обвинувачених оголосила, що вони шукатимуть ще одного адвоката і попросили відкласти судове засідання. 
Відтак, суд призначив наступне засідання на 8 січня 2024 року.  Адвокати які займаються цією справою у суді, вважають, що у такий спосіб захисники обвинувачених затягують розгляд справи.


"Не було вжито жодних заходів, щоб пошукати іншого адвоката, укласти чи переукласти договір, будь-що. Вони знали вірогідно, що в них закінчуються повноваження, і прийшли на засідання. Це стратегія для затягування розгляду справи. У мене просто немає слів. Потерпіла надалі змушена переживати весь травматичний досвід цього судового процесу, в якому вона постійно перебуває ментально" — зазначає адвокатка "ЮрФем: підтримки" Марта Змисла.


Що відомо про справу

Влітку 24 серпня 2023 року троє неповнолітніх хлопців з села Верхні Ворота у підвальному приміщенні зґвалтували 14-річну дівчинку. Окремі епізоди своїх дій вони зняли на відео.

У вересні 2023 року бабуся дівчинки аявила про злочин. Співробітники поліції Закарпаття оперативно встановили групу неповнолітніх злочинців та повідомили їм про підозру. Як тоді стверджували у поліції, хлопцям загрожувало до 12 років позбавлення волі.

16 березня 2023 Воловецький районний суд Закарпатської області ухвалив вирок у кримінальному провадженні щодо трьох неповнолітніх осіб за фактом вчинення сексуального насильства стосовно неповнолітньої (ч. 3 ст. 153 КК України). Їм було призначено покарання — п'ять років позбавлення волі та звільнено від відбування покарання з іспитовим строком на два роки й покладено певні обовʼязки. Також суд частково задовольнив цивільний позов потерпілої на суму 450 тисяч гривень і стягнув на її користь 180 тисяч гривень.

28 березня прокуратура оскаржила вирок суду про сексуальне насильство над неповнолітньою на Закарпатті. Захисники дитини наполягають, що мова про групове зґвалтування.

Нагадаємо, 11 серпня за участі прокурорів Офісу генерального прокурора Закарпатський апеляційний суд переглянув вирок Воловецького районного суду у кримінальному провадженні щодо трьох неповнолітніх осіб за фактом вчинення сексуального насильства стосовно неповнолітньої.