1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

"На ці гроші не вижити": відомо, скільки отримають пенсіонери без стажу

516

Українці, які не накопичили стаж, не можуть претендувати на пенсію. Для них передбачена соціальна допомога.

"На ці гроші не вижити": відомо, скільки отримають пенсіонери без стажу

Про це пише economics.today

Кабмін у 2024 році планує підвищити соціальні виплати українцям, зокрема й тимчасову допомогу, яку у народі називають соціальною пенсією. Її призначення пов'язане з тим, що з початку 2023 року за умов виходу на пенсію для громадян відбулися зміни.

Для отримання пенсії у 60 років потрібно мати щонайменше 30 років страхового стажу. Якщо стаж становить 20 років, то можна оформити пенсію з 63-річного віку. За наявності 15-20 років стажу, вихід на пенсію передбачено з 65-річного віку.

Якщо українець не накопичив і 15 років стажу, йому може бути доступна лише невелика соціальна допомога.
Страховий стаж, який потрібний для отримання пенсії у 60-річному віці, щороку зростатиме до 2028 року. У 2028-му вимога зміниться до 35 років.

Розмір соціальної пенсії у 2023 році

У 2023 році розмір соціальної пенсії визначається як різниця між прожитковим мінімумом для непрацездатних осіб (2093 грн) та середньомісячним доходом сім'ї на особу за попередні півроку. Він не повинен перевищувати 100% прожиткового мінімуму для працездатних осіб (зараз 2684 грн). Виплату перераховують кожні півроку – залежно від зміни доходів.

Якщо сукупний дохід сім'ї перевищує 100% прожиткового мінімуму на людину за півроку або людина отримує будь-яку іншу виплату, вона не може претендувати на державну допомогу. Також не можна оформити допомогу за наявності більше ніж одного авто на члена сім'ї або додаткового житла. За наявності в сім'ї особи з інвалідністю комісія може розглянути надання виплат громадянам, незважаючи на ці обмеження. Рішення ухвалять після перевірки умов життя заявника.

Як оформити соціальну пенсію

Претенденту на фінансову підтримку слід звертатися до органів соціального захисту за місцем прописки чи проживання. Потрібно пред'явити документи:

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber