1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Комендантської години не буде, але є ряд обмежень: відомо, від чого доведеться відмовитись жителям Закарпаття в новорічно-різдвяні свята?

156716
Суспільство Закарпаття

Новорічно-різдвяні свята наближаються й українцям нагадують про певні табу.

Комендантської години не буде, але є ряд обмежень: відомо, від чого доведеться відмовитись жителям Закарпаття в новорічно-різдвяні свята?

Відомо, що цьогоріч дати новорічно-різдвяних свят дещо змістились і новий рік та Різдво в Україні вже відзначатимуть за новим стилем. Водночас, як би у різних регіонах держави не йшла підготовка до найочікуваніших свят, в обласних військових адміністраціях ще раз нагадують мешканцям про певні обмеження.

Відзначмо, цьогоріч в багатьох областях України на новий рік діятимуть особливо жорсткі заборони. Ідеться про комендантську годину, як вже раніше писав "Голос Карпат".

На Закарпатті у новорічну ніч комендантську годину не вводитимуть. Відзначмо, область є наразі єдиною у державі, де з початку повномасштабного російського вторгнення, жодного разу не було введено комендантську годину. У той же час, не лише комендантська година може істотно "погіршити" настрій бажаючих повеселитись на новий рік, а й заборона новорічних салютів. Відзначмо, у Верховній раді
використання піротехнічних забавок цьогоріч заборонили ще 6-го листопада, такі заборони діятимуть і в новорічно-різдвяні свята. А любителів постріляти петардами й іншою піротехнікою очікують штрафи.

Без феєрверків: яка відповідальність передбачена в Україні 

Піротехнічні вироби – це засоби, які створюють шумові та звукові ефекти. До них відносяться хлопавки, феєрверки, бенгальські вогні, петарди, салюти і так звані свічки-феєрверки.

Використовувати піротехнічні вироби під час дії воєнного стану – заборонено. Українців, які ігноруватимуть обмеження, будуть притягувати як до адміністративної, так і до кримінальної відповідальності.

У чинному законодавстві є кілька статей, які передбачають покарання за використання чи продаж піротехнічних виробів.

Поліціянти будуть притягувати порушників до відповідальності відповідно до таких статей Кодексу України про адміністративні та кримінальні правопорушення:

  • стаття 164 КУпАП (порушення порядку провадження господарської діяльності) – штраф у розмірі від 17 тис. до 34 тис. грн. Також у порушників забиратимуть продукцію та гроші, одержані внаслідок вчинення цього правопорушення;
  • стаття 182 КУпАП (порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил дотримання тиші в населених пунктах і громадських місцях). Карається штрафом від 85 грн до 255 грн, для посадових осіб та суб’єктів господарської діяльності – від 255 грн до 510 грн;
  • стаття 195-6 КУпАП (порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів) карається штрафом від 1 020 грн до 1 700 грн з конфіскацією піротехнічних засобів;
  • стаття 296 КК України (хуліганство) карається штрафом від 17 тис. до 34 тис. грн., або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п’яти років.

Раніше "Голос Карпат" інформував, як у населених пунктах області уже підривають петарди й лякають місцевих жителів і домашніх тварин.

Читайте також: На Закарпатті люди опинились у темряві через негоду: руйнівний шторм наробив лиха 

Святкування Різдва: в Уряді розповіли, чи буде вихідний 25 грудня 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 


Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber