1. Новини Закарпаття
  2. >

На Закарпатті є любителі: в Україні — жорстке табу на одну з популярних "смертельних забав"

06.12.2023 16:02 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

На території України ввели суворе табу.

На території України ввели суворе табу.

Нагадаємо, наразі в Україні заборонено використання та розповсюдження більшості салютів, феєрверків та петард. Заборона почала діяти з 6 листопада 2023 року.

Про це йдеться у законі №7438 (Про внесення змін до деяких законів України щодо використання та обігу піротехнічних виробів) набув чинності, оприлюдненому на офіційному сайті Верховної Ради.

Згідно з документом, тепер заборонено використання, продаж, передавання феєрверків, салютів і петард. Ця заборона не поширюється на використання піротехніки Збройними силами України, Національною поліцією та аварійно-рятувальними службами. 

Закон про піротехнічні засоби: що заборонено 

  • використання феєрверків (піротехнічних виробів, призначених для використання під час розважальних заходів) класів F2, F3, F4; 
  • продаж чи передавання будь-яким способом феєрверків класів F2, F3, F4, а також класу F1, особам, які не досягли 16-річного віку.

Верховна Рада ухвалила в середині квітня закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання та обігу піротехнічних виробів.

Заступниця глави комітету з гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук зазначила, що закон забороняє використовувати та розповсюджувати більшість салютів, феєрверків та петард, за винятком піротехнічних засобів класу F1. Вони вважаються найтихішими та найбезпечнішими. 

Відзначмо, проблема з використанням піротехнічних засобів актуальна й для жителів Закарпаття. За словами населення, піротехнікою і досі торгують практично у всіх торгових точках. Серед любителів придбати ці "іграшки" - діти. Вони не рідко приносять петарди до школи та підривають їх на шкільному подвір'ї.
До того ж, багато дітей полюбляють експериментувати з петардами та салютами, жбурляючи їх у вонь, так би мовити для більш гучного ефекту. Водночас, подібні ігри із піротехнікою призводять до жорстких наслідків. Не рідко, під час вибуху піротехніки діти стають каліками із відірваними вухами, фалангами пальців тощо. Один з таких випадків й досі пригадують на Закарпатті. В одному з районів підлітку відірвало петардою фаланги рук пальців під час невдалого експерименту.

Читайте також: "Це зло найвищого масштабу": із наближенням свят закарпатців охоплюють шок і сльози

"Одне на спад, інше - у космос": на ядрицю закарпатцям ще вистачить, а от яйця доведеться менше "бити" 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими