1. Новини Закарпаття
 2. >

Кому потрібна максимальна кількість фолієвої кислоти?

21.12.2023 16:18 Суспільство

Фолієва кислота потрібна всім. Вона відіграє важливу роль у роботі багатьох систем організму, впливає на нервову та серцево-судинну систему, регулює обмінні процеси та має велике значення в синтезі ДНК.

Фолієва кислота потрібна всім. Вона відіграє важливу роль у роботі багатьох систем організму, впливає на нервову та серцево-судинну систему, регулює обмінні процеси та має велике значення в синтезі ДНК.

Проте перш ніж бігти купляти фолієву кислоту за посиланням https://liki.ua/shop/brands/folieva_kislota-11101, необхідно визначити, кому та скільки її потрібно пити, а також звернути увагу на можливі побічні ефекти від вживання.

Хто відчуває особливу потребу у фолієвій кислоті?

Особливу потребу у фолієвій кислоті відчувають вагітні та жінки, які годують дитину груддю. Це зумовлене великою необхідністю цієї речовини для плода, що формується в утробі матері, а також для немовляти в період грудного вигодовування. Без достатньої кількості фолатів нервова система не буде нормально формуватися й розвиватися, що може призвести до серйозних вад:

 • дефекту нервової трубки;

 • вад серця;

 • заячої губи;

 • затримки розвитку дитини тощо.

Саме тому потреба у фолієвій кислоті в жінок, які готуються стати мамами або тільки-но стали ними, становить 400 мг. Це вдвічі більше за середню рекомендовану дозу — 200 мг для дорослих осіб.

Чи завжди краще більше?

Іноді ризики дефіциту певного елементу сприймається як заклик забезпечити максимальне його надходження ззовні. Для фолієвої кислоти ця схема не працює. Надлишок речовини не менш шкідливий, ніж дефіцит. Якщо приймати її у великій кількості тривалий час, це може призвести до таких наслідків:

 • погіршення роботи головного мозку (особливо в людей старше 60 років);

 • уповільнення розвитку немовлят та дітей раннього віку;

 • підвищення ризику виникнення онкологічних захворювань.

  Найцікавішим є те, що сильна нестача має такі ж самі наслідки. Тому дуже важливо тримати правильний баланс і приймати добавку в належних дозах. Щоб визначити, яка кількість мікроелементу потрібна саме вам, зверніться до лікаря.

  На сайті liki.ua ви зможете знайти фолієву кислоту в різних дозуваннях, що дозволить із легкістю підібрати оптимальну схему прийому препарату.

  Читайте також: Військові закликають усіх зняти "рожеві окуляри" та готуватись: гучна заява Зеленського про мобілізацію