1. Новини Закарпаття
  2. >

Близько 6000 чоловіків призовного віку щодня виїжджають з України через західний кордон — ДПСУ

20.12.2023 23:33 Суспільство Актуально Голос Карпат

За добу близько 6 тисяч чоловіків призовного віку виїжджають через західний кордон України, з них за системою "Шлях" як волонтери – 150-200 осіб.

За добу близько 6 тисяч чоловіків призовного віку виїжджають через західний кордон України, з них за системою

Про це 20 грудня під час брифінгу повідомив начальник відділу організації прикордонного контролю Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України, полковник Ігор Матвійчук, пише "Суспільне".

За його словами, останнім часом збільшилася кількість чоловіків, які беруть шлюб з багатодітними мамами, щоб виїхати з кордон. Крім того, є багато випадків, коли виїжджають в якості супроводжуючих тих, хто має інвалідність.

Він пояснив, що в законодавстві не деталізовано можливість контролю за людиною, яка супроводжує особу з інвалідністю. Тобто одну особу з інвалідністю можуть супроводжувати в різний час різні люди на підставі акту встановлення факту догляду, який "видається будь-кому". Матвійчук наголосив, що його можна підробити. 

Таким чином, з однією особою з інвалідністю можуть виїхати кілька людей, а перевірити, чи повернулися попередні, як наголосив Матвійчук, неможливо. 

"Ця система потребує вдосконалення. Міністерство соціальної політики має врегулювати це питання", – сказав він.

Посадовець також зауважив, що за такі дії законодавство не передбачає відповідальності. Він додав, що великий відсоток чоловіків, які виїжджають за кордон, мають довідки про непридатність до військової служби.

Він також навів приклад "найкумеднішого випадку", свідками якого були прикордонники,  – зміною статі за документами.

"Чоловік призовного віку змінив у РАГСі документи: був Антон, став – Тоня. Але насправді стать він не змінював".

Читайте також: Вручають повістки 18-річним: чи відправлятимуть молодих на фронт 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими