1. Новини Закарпаття
  2. >

"Знову ракета, чи що за вибух?": над Закарпаттям люди чули потужний гул

20.12.2023 21:29 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

В районах Закарпаття лунали вибухи, що налякали місцевих.

В районах Закарпаття лунали вибухи, що налякали місцевих.

Напередодні, 20 грудня, в небі над Закарпаттям лунали "вибухи", які налякали місцевих мешканців. У соцмережах розповсюдилися одразу чутки про начебто збиту ракету. Дехто писав, що були навіть “прильоти”.

Як пояснив у своєму Telegram-каналі місцевий журналіст Віталій Глагола, ці звуки не становлять жодної загрози.

За його словами, упродовж якихось 20 хвилин, він отримав кілька повідомлень щодо “вибухів” в кількох районах Закарпаття. Зокрема, йшлося про район Полонини Руна та Боржава, а також Берегово.

Офіційне пояснення про цей випадок пізніше було оприлюднено Берегівською районною військовою адміністрацією. Жителів закликали зберігати спокій, адже в регіоні наразі проходять військові навчання, і гучний гул, який начебто налякав жителів, є наслідком зльоту у небо військових літаків. Під час подолання звукового бар'єру літак видає звуки, що дуже нагадують вибух ракети. На щастя, прильоту у регіоні не зафіксовано.

«Всі, хто відчув гучний звуковий поштовх, просимо зберігати спокій», — йдеться у повідомленні Берегівської РДА. 

А ось як описують звуки вибухів жителі Перечинщини, зокрема сіл Турянщини у підніжжі Полонини Руної:

Відзначмо, цьогоріч закарпатці уже вдруге повідомляють про гучні вибухи в різних населених пунктах. Першого разу вони лунали на Перечинщині, Ужгородщині, Мукачівщині, Хустщині.

Людей також заспокоїли, що це були просто навчання. Водночас, в коментарях також зауважили, "що всю інформацію щодо вибухів населення може ніколи і не дізнатись". 

Нагадаємо, торік у гірському районі області вперше було зафіксовано ворожий приліт. Подія трапилася увечері 3-го травня. Обійшлося без потерпілих.

Читайте також: Небезпека в освітньому закладі Закарпаття: що загрожує учням однієї з громад? 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими