1. Новини Закарпаття
  2. >

Курйоз із ухилянтом на Закарпатті: ситуація така, що без "50 грам" не розберешся

20.12.2023 12:48 Суспільство незвичайно

Його викрадили, били, вручали "бойову повістку".

Його викрадили, били, вручали

На Закарпатті було винесено вирок чоловікові, який ухилився від мобілізації через свою алкозалежність.

Стало відомо про це з вироку Хустського районного суду Закарпатської області, пише ІнКор.

Згідно зі свідченнями суду, у січні 2023 року чоловіка визнали готовим до служби в армії, і він отримав повістку. Проте він ухилився від мобілізації, заперечуючи свою провину.

За його словами, його примусово забрали до військкомату, де він пройшов ВЛК. Потім йому вручили "бойову повістку", але його не мобілізували того дня, оскільки він був нетверезим.

"Приблизно в середині січня 2023 року чоловіка знову взяли із дому до військкомату і привезли в підвал, щоб залякати його і запобігти втечі. Там йому завдали тілесних ушкоджень, вибили зуби і потім доставили в лікарню, де йому зашили рани", - йдеться у матеріалі. 

Потім його відправили до військової частини в Ужгороді, а потім повернули до Хуста. Після цього його зарахували до резерву, що підтверджує відповідна повістка.

Чоловік декілька разів з'являвся в військкоматі протягом 2023 року, але його не відправляли у жодну військову частину, розповів підсудний. Суд також навів свідчення працівників військкомату, які підтвердили, що чоловіка дійсно визнали придатним до служби і вручили йому повістку, але він так і не з'явився.

Одна з військових частин надала письмове підтвердження, що вони відмовились взяти чоловіка на службу.

"Медики підтвердили, що у підозрюваного з 2015 року є алкогольна залежність і він перебуває під наглядом лікаря-нарколога. Хустська районна лікарня підтвердила, що підсудний перебував у психіатричному відділенні для лікування алкоголю з 11 до 18 травня 2023 року", - йдеться у повідомленні. 

Суд визнав чоловіка винним за порушення статті 336 Кримінального кодексу України і засудив його до 4 років позбавлення волі, замінивши цей термін на 1 рік іспитового.

Цей вирок може бути оскаржений в апеляційному суді. Суди уже раніше порушували випадки помилкової мобілізації.

Читайте також:  Молодики під "прицілом": у ЗСУ розповіли, чи можуть призвати 18-річних хлопців