1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Ялинка має бути без фанатизму: як реагують українські військові на "треба" і не треба" з нагоди різдвяного символа? (ФОТО)

05.12.2023 16:16 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Новорічні свята наближаються й українці готують оселі до свят.

Новорічні свята наближаються й українці готують оселі до свят.

Цьогоріч річ уже вдруге в областях України відзначать новорічно-різдвяні свята в умовах війни. 

На жаль, у деяких областях, де йдуть напружені військові дії, багатьом не до свят. Водночас і попри важку ситуацію у державі, у регіонах, де більш-менш спокійно уже почали готувати місця для ялинок. Відомо, що цьогоріч ялинку вже встановили у Києві на площі Софійській. Її висота 12 метрів. Урочисті вогні головної красуні столиці запалять 6 грудня.

Роботи із монтажу головної міської ялинки наразі проходять в Ужгороді, як інформують у міській раді. Ялинку встановлюють на площі Шандора Петефі.

Штучну ялинку для міста придбали ще у 2021 році. Її, як і минулого року, встановлюють за кошти меценатів, з міського бюджету гроші не витрачатимуть, повідомляють в міськраді.

Крім того, зазначають, що для декорування ялинки використають вже наявні прикраси, придбані так само ще у 2021 році.

Відкриють міську новорічну ялинку у День Святого Миколая, 6 грудня, о 17:00. Перед урочистим запаленням вогнів відбудеться невеличка руханка для діток. 

У місті Перечин уже вкотре на новорічно-різдвяні свята прикрашатимуть живе дерево, яке росте у центральній частині міста. У мережі Фейсбук напередодні голосували за те, щоб на прикраси цьгоріч не витрачали зайвих коштів з бюджету, а використали іграшки та гірлянди, що залишились від минулого свята. Також були пропозиції, під час урочистостей біля ялинки провести благодійний збір коштів для потреб українських військових https://goloskarpat.info/society/656cc9af899ed/

У місті над Латорицею уже встановили й прикрасили новорічну красуню. На святкові вогні не було витрачено коштів. Локації оздобили прикрасами, які були придбані минулих років. Штучну ялинку було придбано 7 років тому. Нині вона радує око відвідувачів у парку Кузьменка.

Про це інформують у Мукачівській міськраді.

Відзначмо, в мережі Фейсбук і досі лунають заклики: "без ялинки, гроші на дрони", "ми відмовляємося від свята заради ЗСУ" тощо. Водночас, багато людей в коментарях виступали за свято й новорічну ялинку в містах і селах, адже не варто, за їх словами, відбирати веселих подій від малечі. Бо новорічні свята залишають яскравий відбиток в серцях дітей та дарують надію. Не проти ялинок в містах і селах й самі захисники, чиї діти залишились в безпечних регіонах, в тилу, й нині очікують на новорічні дива.

Водночас, люди просять в коментарях, аби процес зі встановлення ялинок на площах в містах не був надто "фанатичним", "помпезним", як це бувало раніше. На зекономлені кошти, які не будуть марно потрачені на захмарні гірлянди та іграшки, можна буде придбати потрібні речі для воїнів.

 

Читайте також: Безкоштовні айсленди водіям і перехожим: на Закарпатті - льодове скло поряд з будинками (ФОТО)

Читайте на ГК:"Якісь мізки під листям": що за знахідки цієї пори відшукують з палицями у закарпатських лісах?
Читайте на ГК:"Не було чим дихати, ширма була густою": чимало закарпатців налякались напередодні шокуючого видовища
Читайте на ГК:Жахаючий слід від сокир в одній із громад Закарпаття: березовий сік обернувся трагічним фіналом (ФОТО)