1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

"Буде свято, буде й на дрони": у Закарпатській громаді про актуальність ялинки у час війни

03.12.2023 20:45 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

В Україні готуються до новорічно-різдвяних свят.

В Україні готуються до новорічно-різдвяних свят.

В областях України вже другий рік поспіль новорічні свята відзначатимуть в умовах повномасштабного російського вторгнення. До улюблених й очікуваних свят із дитинства готуються і в громадах на Закарпатті. Водночас, є багато плюсів й мінусів з приводу того, що стосується витрат коштів з бюджетів місцевих рад на новорічні деревцята й ілюмінацію. Дехто вважає, що ялинки в цей час не доречні, оскільки "їдять" із бюджетів чимало грошей.

А чи потрібна ялинка в Перечині і як люди оцінюють її актуальність у цей період?

Допис із приводу актуальності новорічного деревцяти в Перечині оприлюднив у мережі Фейсбук один із жителів. Під постом автора всі бажаючі висловили свої позиції з цього приводу. Були "за" і "проти". В коментарях люди висловлювали різні причини із приводу того, чому ялинка потрібна у місті й чому, наприклад, наразі її встановлення не надто доречне, коли в Україні іде війна. В той же час, автор допису чітко означив питання потрібності новорічно-різдвяного символу у цей час для малечі. На його думку, свято не варто відбирати в дітей, мовляв не ялинку треба встановлювати, а збирати на дрони. Як йдеться у дописі, можна влаштувати і свято малечі, а заразом зібрати і кошти на дрони. Було б тільки бажання й докладено спільних зусиль.

У дописі йдеться, що ялинка в Перечині є природня, не має потреби витрачати фінанси на штучне дерево. У якості новорічних прикрас можуть стати в нагоді торішні гірлянди та іграшки, в цьому випадку буде можливість також зекономити. Автор посту акцентує також увагу на меценатам, які в разі чого, залюбки виявлять згоду "покрити витрати, пов'язані з прикрашанням ялинки.

До вашої уваги оригінал посту Влада Мартона, розміщеному у групі "Наш Перечин":

 - Тут було поставлене питання про те, що в Перечині Новорічна ялинка не потрібна і потім пояснення — гроші на дрони. Але така постановка питання абсолютно некоректна. Писати потрібно так: якщо влада вирішила виділити кошти на Новорічну ялинку з бюджету, то краще віддати ці гроші на дрони.
Ялинка в Перечині є природня, її купувати не потрібно. Прикраси також залишилися з минулого року. І окрім того, у Перечині є меценати і якщо потрібна якась компенсація на встановлення ялинки, то вони залюбки ці витрати покриють.
Так є у всіх містах Закарпаття. В Ужгороді також. Там кошти на Новорічну ялинку не виділяють з бюджету.
І скрізь, де встановлюють на Закарпатті ялинки, у людей навіть думки такої не було, щоб забрати у дітей свято!
Пригадайте своє дитинство. Хіба не Новорічні свята були для вас найчарівнішими святами?
Тому моя думка однозначна, Новорічна ялинка в Перечині повинна бути. Хоча бюджет міста на це не мав би розтрачатися. Повірте, хлопці на фронті також не хочуть, щоб у їхніх діток популісти відібрали свято. 
Ну і до популістів хочу звернутися - будьте щирими і чесними самі з собою і не встановлюйте ялинок у себе вдома і не купуйте діткам Новорічних подарунків, не купуйте собі шампанське і не робіть олів'є. А кошти віддайте на дрони. І тоді ваші заклики будуть мати сенс.
І ще. Біля Новорічної ялинки варто зробити збір на підтримку наших воїнів. Можна навіть мандаринками і чимось солоденьким. Вони також хочуть свята, — йдеться у дописі.