1. Новини Закарпаття
  2. >

20 листопада: що зробити цього дня, щоб захиститися від зла і недуг

20.11.2023 09:19 Суспільство Лайт

20 листопада за новим церковним календарем - Передсвято Введення в храм Пресвятої Богородиці. У храмі на богослужінні починають читати молитви, присвячені урочистій події та готуються до свята

20 листопада за новим церковним календарем - Передсвято Введення в храм Пресвятої Богородиці. У храмі на богослужінні починають читати молитви, присвячені урочистій події та готуються до свята

20 листопада за новим церковним календарем згадують архієпископа Константинопольського Прокла, преподобного Григорія Декаполіта, а також відзначають Передсвято Введення в храм Пресвятої Богородиці. Кого вшановують у цей день за старим стилем, традиції, заборони та народні прикмети цього дня - розповідаємо в матеріалі.

20 листопада 2023 року - яке сьогодні церковне свято за новим і старим календарем

20 листопада (3 грудня за старим стилем) - день пам'яті святителя Прокла, архієпископа Константинопольського, а також преподобного Григорія Декаполіта.

Прокл жив у V столітті. Він походив із благочестивої сім'ї, вивчав Святе письмо і молитви, а також був улюбленим учнем святителя Іоанна Златоуста. Учитель навчив Прокла правильно і дохідливо викладати думки, що дало йому змогу стати чудовим оратором. Також завдяки Іоанну Златоусту Прокла призначили дияконом, а пізніше він отримав сан пресвітера.

Коли Іоанна Златоуста вигнали з Константинополя, Прокл теж переїхав звідти, і став єпископом у місті Кизик. Пізніше, на прохання пастви з Константинополя, він був зведений у сан архієпископа. Прокл 12 років керував церквою і йому вдалося значно розширити лави православних. За часів правління царя Феодосія архієпископ домігся, щоб мощі Іоанна Златоуста, який на той час уже помер, перенесли до Константинополя.

Прокла любили парафіяни - за його сміливість, прагнення завжди допомогти, а на його проповіді ходили цілими сім'ями. Коли в царстві почався дуже сильний землетрус, то Прокл виводив на вулиці городян - усі разом вони молилися про збереження Константинополя. Є легенда, за якою одного разу святий під час молитви підніс під небеса підлітка. Хлопчик повернувся і розповів, що бачив Ангелів. Вони молилися і прославляли Бога словами: "Святий Боже, Святий Міцний, Святий Безсмертний, помилуй нас". Коли весь народ став молитися подібним чином, землетрус припинився.

Помер святий Прокл помер у глибокій старості. 

20 листопада за новим церковним календарем - Передсвято Введення в храм Пресвятої Богородиці. У храмі на богослужінні починають читати молитви, присвячені урочистій події та готуватися до свята Введення в храм Пресвятої Богородиці.

Свято 20 листопада за старим стилем - день пам'яті святого мученика Феодота Анкірського. Раніше ми розповідали, що можна і не можна робити на церковне свято 7 листопада.

 

За прикметами дня дивляться, якими будуть погода найближчим часом і врожай:

галки й ворони галасують - до снігу;річки вкрилися льодом - влітку буде багатий урожай пшениці;півні розспівалися - до тепла;ворони ховають крила під дзьоб - до холоду;кури рано йдуть на сідало - буде мороз.

У народному календарі 20 листопада - свято Проклів день. 

Що не можна робити 20 листопада

У цей день є низка заборон. 

  • скандалити, кричати, з'ясовувати стосунки;
  • веселитися, влаштовувати гучні посиденьки;
  • вживати алкоголь.
  • За народними прикметами цього дня не радять вирушати в далеку дорогу, а також поспішати і поспішати в справах - це допоможе уникнути багатьох помилок. 

Що можна робити 20 листопада

У святого Прокла просять допомоги в сімейних справах, також він охороняє від хвороб і темних сил. Цього дня прийнято миритися і вирішувати старі проблеми.

За народними прикметами вважається, що 20 листопада потрібно неодмінно випрати білизну - це захистить дім від недуг і неприємностей. Усі покупки, зроблені сьогодні, прослужать довго. Можна позбуватися старих меблів - вважається, що тоді справи підуть вгору.

Триває Різдвяний піст - тим, хто постить, цього дня дозволяється гаряча їжа, але без олії. Раніше ми публікували детальний календар харчування на Різдвяний піст по днях.

Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Григорій, Володимир, Арсеній, Олександр, Олексій, Анна, Тетяна.

Читайте також: Ворог атакує теплоелектростанції: чи є загроза для областей України, в тому числі й Закарпаття?

Читайте на ГК:Безплатне навчання в автошколі для українців: які документи потрібні
Читайте на ГК:Харків та Полтавська область під ракетним обстрілом: лунають гучні вибухи
Читайте на ГК:Фіктивний великий наступ на Харків: експерт пояснив, про що брешуть росіяни при атаці