1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпатцям доведеться ще більше обтягуватись у продуктах: що вдарить по гаманцях?

19.11.2023 10:51 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Жителям регіону доведеться поекономити на продуктах.

Жителям регіону доведеться поекономити на продуктах.

  Найближчим часом в Україні істотно здорожчають овочі й курячі яйця. Відзначмо, ціна останніх різко зростала під час повномасштабного російського вторгнення. Тоді ж подорожчали гречка та сіль та інші важливі товари.

  Люди продовжували скуповувати пачками борошно, цукор, олію та робити запаси. За словами експертів, цьогоріч подорожчання торкнеться також цін на цибулю. Стрибок цін пов'язаний з витратами зберігання продукції та зменшенням пропозиції над ринком. Аналітик Українського клубу аграрного бізнесу Максим Гопка повідомив, що у 2023 році був хороший урожай овочів і зараз триває активний продаж.

  З нового року почнуть надходити імпортні продукти. Цибуля зараз продається на 70-80% дешевше, ніж торік. Вартість популярного овочу досягала 70 грн/кг, а зараз варіюється у межах 13-15 грн/кг. Його собівартість за рік знизилася – раніше логістика та добрива обходилися дорожче. За словами Гопки, наступної весни очікується різке подорожчання цибулі, але не таке сильне, як 2023-го.

"Я думаю, що ціна збільшуватиметься. Але такої, як минулого року, ми не побачимо. У нас навесні була імпортна продукція, а тоді в імпортних постачальників теж були проблеми з виробництвом, і тому це позначилося і на нас. Наступного року навесні ціна ще може збільшуватися, і вартість 40 грн/кг ми ще можемо побачити, але не думаю, що ціна буде такою надхмарною, як була", - зазначив експерт.

Нагадаємо, раніше ми писали як в магазинах змінилася вартість капусти. Її жителі беруть мішками та запасаються на зиму.

Читайте на ГК:Епідемія грипу косить учнівську молодь на Закарпатті: в громадах один за одним зачиняють освітні заклади
Читайте на ГК:Для закарпатців озвучили важливе повідомлення
Читайте на ГК:Видобуток солі на Закарпатті: для збільшення потужностей необхідний ремонт місцевих автошляхів