1. Новини Закарпаття
  2. >

На Запоріжжі влаштували аварію на атомній електростанції: чи минула загроза радіаційного вибуху?

16.11.2023 20:24 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

На Запоріжжі влаштували аварію на АЕС.

На Запоріжжі влаштували аварію на АЕС.

Як відомо, сьогодні росіяни влаштували аварію на ЗАЕС. На п'ятому енергоблоці стався витік. Про це інформують в Енергоатомі.

Наразі продовжується виток реагентів з першого контуру в другий. Наслідком аварії може стати втрата цілісності трубок парогенераторів.

Як зазначається, начальник хімічного цеху втратив контроль за насиченням фільтрів спецводоочистки. Наразі вода першого контуру з розчином борної кислоти потрапляє в деаератор машзалу, а звідти знову на всі парогенератори.

Керівництво ЗАЕС продовжує посилювати проблему та не переводить енергоблок у стан "холодного зупину".

"Дії рашистів є абсолютно некомпетентними. Їхні намагання вивести з ремонту енергоблок №3 та розігріти його до "гарячого" стану, щоб натомість енергоблок №5 вивести в "холодний зупин", є черговою спробою продовжити ядерний шантаж і пошкодити обладнання ще одного енергоблока АЕС", — зазначив президент ДП "НАЕК "Енергоатом" Петро Котін.

Ймовірні наслідки аварії на Енергоатомі

Повідомляється, що наслідком аварії може стати втрата цілісності трубок парогенераторів. Вони відповідають за безпечну експлуатацію енергоблока.

"Своїми діями загарбники вкотре ставлять під загрозу безпеку експлуатації станції та спричиняють постійну деградацію обладнання і почастішання небезпечних випадків його відмов. А це будь-якої миті може призвести до аварійної ситуації", — підсумував очільник Енергоатома.

Відзначмо, цьогоріч улітку, РФ планувала хотіли вчинити техногенну катастрофу на Запорізькій АЕС. Українцям радили бути готовими до найнеочікуваніших сценаріїв та подбати про власну безпеку через ймовірну загрозу внаслідок вибуху атомної електростанції. Територію ЗАЕС було заміновано по периметру.

Зауважмо, на Запорізькій ЗАЕС досі існує загроза підриву її росіянами. У разі вибуху на станції радіація з вітром пошириться на великі відстані. Радіаційний пил отруїть водойми, також непридатними для вживання у їжу стануть плоди у садах тощо. Буде слід запастися завчасно продуктами та питною водою, в які не потрапила радіація.

Нагадаємо, на Закарпатті цього року збирали найчистіші гриби у світі, які не вбирають у себе шкідливих радіонуклідів та збагачені йодом.

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте на ГК:Обережно! Список найпоширеніших шахрайських схем в інтернеті
Читайте на ГК:Курс валют на 2 лютого: що відбувається з доларом, євро та злотим
Читайте на ГК:М’яке, пахуче та дуже смачне: смачне сало в розсолі (Рецепт)