1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Блекаути і безпека людей: українців готують до складного сценарію на найближчий період

433
Суспільство Новини Перечина

В Україні йде підготовка до цьогорічних ймовірних блекаутів.

Блекаути і безпека людей: українців готують до складного сценарію на найближчий період

Цьогоріч в областях України ймовірно укотре застосовуватимуть повторні блекаути через ворожі атаки. За словами енергетиків, жорстких ситуацій варто очікувати у найближчий період. Ймовірно такі ситуації торкнуться жителів областей України вже цієї зими. У разі, якщо росіяни завдадуть масованих ударів по енергетиці, доведеться вмикати режим економії енергоресурсів. Водночас навіть якщо Росія не намагатиметься атакувати вразливу енергосистему, відключення світла узимку всерівно будуть потрібні.

Підготуватись до можливих відключень цієї зими радять і жителям Закарпаття. В обленерго вже навіть складено графіки цьогорічних погодинних відключень світла. Водночас, наразі немає потреби у їх застосування, адже дефіциту електроенергії не спостерігають в області.

Відзначмо торік в області уже відключали електроенергію. У різних населених пунктах люди сиділи без світла й тепла по 17 годин.

Проблема із забезпеченням генераторів виникала в освітніх закладах та садочках.

В людей у приватних будинках виходили з ладу електроприлади.

Негативно блекаути минулого року позначились на малому й середньому бізнесі. Через відсутність тривалий час електроенергії зачинялись пекарні й торгові заклади.

Нагадаємо, що готуючись до блекаутів, людям радять робити стратегічні запаси продуктами, питною й технічною водою, ліками, одягом, щоб пережити складні години відключень. Що необхідно купити вже зараз та мати в запасі в потрібний момент "Голос Карпат" інформував у попередній публікації.

Разом із тим людей закликають придбати, виходячи із можливостей, генератори. Останнім часом вони істотно зросли у ціні, до зими обіцяють, що їх ціна може ще вирости.

Водночас, чимало краян запаслися "машинами струму" ще торік до зими . Ну а хтось робив скромніші запаси до "зимових сюрпризів" з відключенням світла - свічками й ліхтариками. Порад з виготовлення альтернативних джерел енергії шукали в мережі Фейсбук.

І все ж, що стосується генераторів, як зазначають енергетики, слід бути обачними під час вибору альтернативних джерел енергії. Адже вони в першу чергу мають бути безпечними.

Поради, як не нашкодити собі та оточенню під час користування генератором:

  • дизельні або бензинові генератори можна використувати лише на вулиці;
  • ставити їх у приміщенні заборонено, бо можна задихнутися від вихлопних газів (це стосується і балкону, і під'їзду, і підвалу);
  • від генератора до найближчої стіни має бути не менше 6 метрів, адже під час роботи герератор сильно нагрівається;
  • не можна ставити біля пристрою легкозаймисті рідини, як-от бензин чи дизель; коли використовуєте генератори, робіть підключення поза загальною мережею;
  • підприємці з великими офісами та виробництвами, якщо вони встановлюють собі генератор потужністю понад 5 кВт, мають заключити договір з розподільними електромережами (РЕМ) про безпеку.

Який генератор кращий Дизельні генератори економніші за бензинові та більш надійні. Вони можуть виробляти більшу електричну потужність, мають високі показники якості електроенергії та нижчу собівартість.

Переваги бензинових генераторів такі:

  • вони зазвичай легші за дизельні та краще запускаються за низьких температур.

Що обрати, якщо не генератор

Коли нема електроенергії, можна використовувати автомобільний акумулятор. Ним можна живити ноутбуки, смартфони, лампи – але тільки за умови правильного підключення.

Не можна живити від автомобільного акумулятора потужну техніку: холодильник, мікрохвильову піч, пральну машинку. Крім цього є й інші різновиди акомуляторів: свинцево-кислотні, гелеві GEL, літій-іонні та багато інших. Усі бажано використовувати у добре провітрюваних приміщеннях, бо у процесі роботи вони можуть виділяти багато небезпечних речовин. Крім того, вони вибухонебезпечні і потребують правильної експлуатації.

Також альтернативним варіантом у разі відсутності світла є сонячні панелі.

Вони не створюють зайвого шуму і не забруднюють екології.

Раніше "Голос Карпат" інформував щодо тимчасових відключень електроенергії на Закарпатті з 13 по 17 листопада.

 

 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber