1. Новини Закарпаття
  2. >

Статус УБД присвоюватимуть автоматично: депутати вирішили спростити процедуру

09.11.2023 15:00 Суспільство ВАЖЛИВО

Верховна Рада України вирішила спростити процедуру набуття статусу учасника бойових дій. Очікується, що незабаром його можна буде одержати автоматично.

Верховна Рада України вирішила спростити процедуру набуття статусу учасника бойових дій. Очікується, що незабаром його можна буде одержати автоматично.

У парламенті ухвалили у першому читанні два законопроекти - №9681 та №10062, які стосуються автоматичної видачі статусу УБД. На них підготують загальний та представлять до другого читання. Про це повідомив народний депутат Олексій Гончаренко у своєму Telegram-каналі.

За словами парламентаря, один із авторів проекту №10062, голова фракції "Слуга Народу" Давид Арахамія заявив, що лише 15% військовослужбовців вдалося отримати статус УБД. Це пов'язано зі складністю процедури.

Нагадаємо, що цей законопроект внесли на розгляд ВРУ у вересні. У ньому запропоновано передбачити:

  • можливість подання заяви у паперовій або електронній формі, зокрема через портал "Дія" та Єдиний державний реєстр ветеранів війни для набуття статусу УБД, особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сім'ї загиблих воїнів;
  • особливості набуття статусу УБД, ґрунтуючись на електронній довідці;
  • інформаційна взаємодія між держреєстрами у зв'язку із набуттям статусу УБД.

За даними Міністерства оборони, з 24 лютого 2022 року до серпня 2023 року лише 95 846 захисників держави отримали статус учасника бойових дій.

Наразі безпеку та оборону у різних структурах зараз забезпечують понад мільйон людей. Після початку повномасштабного вторгнення російських окупантів до ЗСУ мобілізували 700 тисяч осіб, до Національної гвардії України – 90 тисяч, до Державної прикордонної служби України – 60 тисяч, до Національної поліції України – 100 тисяч.

Читайте на ГК:Обережно! Список найпоширеніших шахрайських схем в інтернеті
Читайте на ГК:Потрібно знати: з якого віку забирають чоловіків до ЗСУ
Читайте на ГК:Електронний реєстр призовників: у ТЦК пояснили, до яких даних матимуть доступ