1. Новини Закарпаття
  2. >

Україно-румунська домовленість: на Закарпатті з'явиться міст між двома країнами

09.11.2023 12:58 Суспільство

У Румунії обговорили питання будівництва мостового переходу через річку Тиса на Тячівщині.

У Румунії обговорили питання будівництва мостового переходу через річку Тиса на Тячівщині.

Перший заступник голови Закарпатської ОВА у складі української делегації у місті Сігету-Мармацієй узяв участь у зустрічі експертів двох країн щодо вирішення питань будівництва мостового переходу через річку Тиса на українсько-румунському державному кордоні між населеними пунктами Біла Церква — Сігету-Мармацієй.

Про це інформує Закарпатська військова державна адміністрація.

Для ефективної комунікації учасники прийняли рішення про створення робочої групи, щоб максимально прискорити вирішення всіх питань, що стосуються будівництва, дозволів тощо. До її складу увійшли всі зацікавлені та відповідальні за реалізацію проєкту структури та відомства. У межах зустрічі учасники також відвідали будівельний майданчик, оглянули хід робіт.

«Румунська сторона поставила перед собою дуже амбітну мету – до осені 2024 року завершити будівництво мосту через Тису та пункту пропуску на своїй території, – прокоментував Мирослав Білецький. – Наше завдання зараз – оптимізувати роботу, щоб якомога швидше виготовити проєкт і розпочати зведення пункту пропуску на українському боці».

За його словами, актуальність питання розбудови прикордонної інфраструктури для Закарпаття важко переоцінити. Особливо у контексті історичного рішення Єврокомісії про початок перемовин з Україною щодо вступу у ЄС.

«Відкриття нових пунктів перетину дозволить зменшити навантаження на інші КПП, скоротити черги, більш рівномірно розподілити рух автомобільними коридорами. Створення умов для перетину кордону для вантажного транспорту дуже потрібне для країни загалом і Закарпаття зокрема», – наголосив перший заступник голови ОВА.

З румунської сторони в обговоренні взяли участь Державний секретар Міністерства транспорту та інфраструктури Ірінел Скріостяну, голова повітової ради округу Марамуреш Іонел Богдан, представники Міністерства транспорту та інфраструктури, Національної компанії з управління автомобільними дорогами, представники місцевої влади; з української – фахівці Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури, обласної Служби відновлення та розвитку інфраструктури та Закарпатської митниці.

Читайте на ГК:«Я вважаю себе патріотом не на словах, а на ділі»: захисник зі 128 бригади продовжує захищати батьківщину з ампутованою кінцівкою (ФОТО)
Читайте на ГК:“Гостре” око митників: закарпатець “влип” на тисячі гривень та позбувся автомобіля (ФОТО)
Читайте на ГК:Можливі підтоплення та зсуви: закарпатців попереджають про опади та підвищення води у річках