1. Новини Закарпаття
  2. >

Ядерне питання: в Україні з'явиться завод, який забезпечить безпечне зберігання відпрацьованого ядерного палива

09.11.2023 09:29 Суспільство ВАЖЛИВО

В Україні з'явиться завод з виробництва контейнерів для зберігання відпрацьованого ядерного палива.

В Україні з'явиться завод з виробництва контейнерів для зберігання відпрацьованого ядерного палива.

Енергоатом і Holtec International планують побудувати в Україні завод з виробництва контейнерів для зберігання відпрацьованого ядерного палива

Про план відповідних заходів йшлося на спільній нараді президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Петра Котіна та віцепрезидента американської компанії Holtec International Ріаза Авана, що відбулася на майданчику Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП).

За словами Петра Котіна, завершення будівництва ЦСВЯП до початку повномасштабного вторгнення рф і його експлуатація під час війни мають величезне значення для української атомної енергетики.

«Мова не лише про щорічну економію близько 200 млн дол США, які довелося б витрачати Енергоатому на оплату перевезення та зберігання відпрацьованого палива в росії. Це був один з найважливіших кроків у здобутті нашої енергетичної незалежності. Як пізніше і повна відмова від російського ядерного палива», – наголосив президент Енергоатома.

Нині ЦСВЯП успішно працює і на 100% виконує свою функцію. При цьому економія коштів за вивіз і зберігання відпрацьованого палива з вітчизняних АЕС вже цього року повністю покрила витрати на будівництво Сховища.

Своєю чергою віцепрезидент Holtec Ріаз Аван подякував команді Енергоатома за потужну та ефективну роботу у надскладних умовах воєнного часу:

«Наша Компанія задоволена реалізацією проєкта і для нас велика честь співпрацювати з Україною та Енергоатомом. Навіть в умовах збройної агресії ми можемо з упевненістю сказати: технологія, що застосовується у Централізованому сховищі для зберігання відпрацьованого ядерного палива, – надійна, безпечна та конкурентоспроможна».

Сторони обговорили й питання передачі Україні технології та виробництво контейнерів для відпрацьованого ядерного палива на майданчику ЦСВЯП, які наразі виготовляються у США.

Петро Котін повідомив, що Міністр енергетики України Герман Галущенко зустрічався з президентом та виконавчим директором Holtec International Крісом Сінгхом і вони обговорювали ці питання.

«З такими професійними партнерами як Holtec International, відродження української атомної енергетики є не просто нашою метою, а реальністю. Ми вдячні партнерам, за віру у важливість ядерної енергії для сталого майбутнього й успіху України», – зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.

Також учасники наради ознайомились зі станом готовності захисних споруд та системою радіаційного захисту на об’єкті.

Про це повідомляє пресслужба ДП «НАЕК «Енергоатом».

Читайте на ГК:Обережно! Список найпоширеніших шахрайських схем в інтернеті
Читайте на ГК:На Заході України чоловік у ТЦК категорично відмовився брати повістку та уник мобілізації
Читайте на ГК:Три людини загинули в лобовому зіткненні вантажівки і мікроавтобуса: деталі трагедії (ФОТО)