1. Новини Закарпаття
  2. >

Мобілізації більше не буде: військовий вишкіл пройдуть УСІ, а служити підуть за контрактом

07.11.2023 10:53 Суспільство ВАЖЛИВО

Міноборони хоче комплексно реформувати ТЦК. Рустем Умєров затвердив Концепцію військової кадрової політики Міноборони.

Міноборони хоче комплексно реформувати ТЦК. Рустем Умєров затвердив Концепцію військової кадрової політики Міноборони.

Міністерство оборони розробило концепцію реформи ТЦК. 

Рустем Умєров затвердив Концепцію військової кадрової політики Міноборони до 2028 року.

Міністр оборони Рустем Умєров підписав Наказ про затвердження Концепції військової кадрової політики до 2028 року.

Документ визначає стратегічне бачення розвитку військової кадрової політики у сфері оборони впродовж наступних п’яти років - як під час дії воєнного стану, так і у мирний час.

Головний акцент концепції — гарантоване задоволення потреб ЗСУ в людях під час повномасштабної війни, інтеграція в євроатлантичний безпековий простір, взаємосумісність ЗСУ зі збройними силами держав-членів НАТО.

Очікувані результати:

▪️За умов мирного часу ЗСУ перейдуть на військову службу за контрактом. Строкову військову службу замінять інтенсивною військовою підготовкою громадян призовного віку;

▪️в Україні функціонуватиме дієва система рекрутингу ЗСУ професійним і вмотивованим особовим складом;

▪️людиноцентричний підхід до управління кар’єрою військовослужбовців з урахуванням їхньої освіти, професійного розвитку, гендерної рівності. Рівні можливості чоловіків і жінок в ЗСУ;

▪️удосконалена електронна система військового обліку;

▪️автоматизовані та цифровізовані процеси управління персоналом;

▪️розширена співпраця між українськими вищими навчальними закладами та вишами держав-членів НАТО і ЄС;

▪️ефективна та прозора система грошового забезпечення військовослужбовців та забезпечення їх житлом;

▪️вдосконалене психологічне забезпечення;

▪️нова культура взаємовідносин між командирами та підлеглими;

▪️належні умови для переходу від військової кар’єри до цивільного життя військовослужбовців, які підлягають звільненню з військової служби.

Моніторинг та оцінку результатів впровадження концепції здійснюватиме Комітет з питань кадрового менеджменту в системі Міністерства оборони України.

Ключові факти

У червні 2023 року в Міноборони розробили концепцію реформи ТЦК.

У червні «Українська правда» опублікувала розслідування про те, що дружина, мати і теща одеського воєнкома Євгена Борисова під час повномасштабної війни придбали нерухомість в Іспанії, що коштує мільйони євро.

«Ми найняли бізнес-аналітиків у червні, ще до скандалу з одеським військкомом, щоб створити концепцію реформи», – сказав Forbes один із колишніх топпосадовців Міноборони, який спілкувався на правах анонімності через сенситивність теми. Паралельно з ідеєю прийшла Мінцифри, яка хотіла розвʼязати свою задачу з мобілізацією операторів дронів для проєкту «Армія дронів», додав він. 

Концепцією реформи займалася попередня команда Міноборони. Результат їхньої роботи – презентація на 16 аркушів із детальними проблемами ТЦК і способом їх вирішення, яка є в розпорядженні Forbes.

Концепція реформи ТЦК передбачає зміни в способі обліку військовозобов’язаних, попередньому відборі військових, оповіщенні, призові за мобілізацією та ще чотирьох складових.

Критерії оцінки:

  • захист прав і свобод у процесі мобілізації,
  • справедливість,
  • якість,
  • кількість та протидія корупції.

Зі зміною команди реформа продовжилася, сказав співробітник Міноборони на правах анонімності, який ознайомлений із темою, але не уповноважений коментувати її публічно.

У концепції реформи перераховуються проблеми із попереднім відбором військових – ручна обробка даних і формальні критерії. Автори пропонують автоматизувати відбір та створити систему рекрутингу. Останнє передбачає вебпортал з вакансіями та цивільні рекрутингові агенції з підбору. 

Анонсована Федоровим смарт-мобілізація перегукується з ідеями Міноборони щодо відбору військових.

«Смарт-мобілізація, яку заявив Федоров, це його ідея рекрутингу для операторів-дронів, – сказав колишній топпосадовець із Міноборони. – Реформа, яку веде Міноборони, набагато комплексніша і ширша». Просто Міноборони «гірше бігає» з презентаціями, додав він. 

Контекст

Очільник Мінцифри Михайло Федоров анонсував пілотний проєкт смарт-мобілізації. Громадяни, які хочуть мобілізуватися, зможуть залишити заявку на обрану спеціальність, пройти співбесіду з рекрутером, скласти тести на навчання.

«Пілот» запрацює через «місяць-два» на базі ударних рот БпЛА, які сформовані в межах проєкту «Армія дронів». Потім його можуть поширити на інші військові спеціальності.

Читайте також: «Навчання воїна»: українці створили застосунок з основ військової підготовки

Читайте на ГК:Обережно! Список найпоширеніших шахрайських схем в інтернеті
Читайте на ГК:На АЗС зміниться вартість пального: чого очікувати українським водіям
Читайте на ГК:Новий законопроєкт про мобілізацію: які права хочуть обмежити чоловікам