1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Народне свято 6 листопада: народні прикмети, що не можна робити

124

Сьогодні, 6 листопада, День визволення Києва під час Другої світової війни. Віряни вшановують пам'ять Павла Сповідника.

Народне свято 6 листопада: народні прикмети, що не можна робити

Яке сьогодні, 6 листопада, церковне свято

6 листопада в церковному календарі – день пам’яті Павла Сповідника. Він був єпископом в Малій Азії. У той час іконоборці вели боротьбу проти християнських святинь. Павло виступив на захист віри, за що зазнав гонінь.

Саме тому Павло Сповідник особливо шанується християнами сьогодні. Він пережив переслідування, але не зазнав мученицької смерті. Так само як Максим Сповідник та Василь Сповідник.

Що не можна робити в цей день

  • Не варто погано думати про інших, лихословити.
  • Заборонено виносити сміття з дому.
  • Не можна брати гроші в борг чи давати їх кому-небудь.
  • Народні прикмети і традиції на 6 листопада

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

  • дивилися, який сьогодні день: зірки на небі здаються маленькими — чекайте на сніг;
  • сильний снігопад віщує сніжну зиму;
  • цього дня гладкий лід на водоймах — до багатого урожаю наступного року;коні мають хороший апетит — взимку вони не будуть страждати від хвороб;
  • лід промерз купою — наступного ріка чекайте на велику кількість зерна.

Зазвичай до цього часу вже починається морозна погода, лід сковує водойми, тому за ним наші предки намагалися прогнозувати погоду. Рибалки починали готуватися до зимової риболовлі, наприклад, читали спеціальні молитви, чистили приладдя.

Який сьогодні день в Україні

6 листопада в Україні святкують День визволення Києва під час Другої світової війни. Операція з визволення Києва відбулася під час битви за Дніпро. З обох сторін було залучено близько 4 мільйонів військовослужбовців. Операцію почали штучно прискорювати до 7 листопада — в радянські часи це був відомий день (Великої Жовтневої соціалістичної революції). На жаль, це спричинило серйозні та безглузді втрати серед солдат. Безпосередня битва за сучасну столицю України розпочалася 1 листопада. Спочатку відбулася сорокахвилинна артилерійська підготовка, яка відвернула увагу від Києва. В той час солдати почали активно знищувати оборону ворога.

Нагадаємо, Експерт пояснив, яким буде курс долара найближчими днями 

Підтримайте ЗБІР для 128-ої Закарпатської бригади (на зарядну станцію для забезпечення енергії на передовій). ДЕТАЛЬНІШЕ ➤ 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber