1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Змінили шапку та не проблему: у Закарпатській громаді "перехрещена" вулиця і досі має "болотний" імідж

1137
Суспільство Новини Перечина

У Закарпатських ОТГ йде повним ходом процес декомунізації.

Змінили шапку та не проблему: у Закарпатській громаді "перехрещена" вулиця і досі має "болотний" імідж

Від минулого року у регіоні, за рішенням органів місцевої влади, проходить масштабний процес декомунізації та дерусифікації. У громадах перейменовують вулиці, назви населених пунктів, руйнують радянські символи, аби позбутись таким чином "привидів комунізму.

Наразі, у різних районах області декомунізовано вже чимало населених пунктів та трансформовано вулиць. Водночас, за словами населення, ці зміни чомусь не впливають на осучаснення стану доріг та оновлення інфраструктури в містах і селах. Тому такі дії, поодинокі вважають порожньою тратою часу, адже радянщину треба викорінювати з ідеологією мислення, якого і досі поодинокі не поспішають позбутись. І, все ж, декомунізація останнім часом набирає масштабів. Дійшла вона і до Тур'я-Реметівської ОТГ на Перечинщині. Цьогоріч перейменовано ряд вулиць у Тур'я-Реметі, Ракові, Туря-Бистрій, Порошкові тощо.

Перейменовано наразі такі вулиці:

в с. Тур’ї Ремети:

Вул. Визволення, вул. 8-го Березня, вул. Гагаріна, вул. Толстого, вул. Перемоги, вул. Тканка.

в с. Порошковово:

Вул. Пушкіна, вул. Партизанська, вул. Борканюка, вул. Нахімова, вул. Перемоги.

в с. Тур’я Пасіка:

Вул. Гагаріна, вул. Партизанська, вул. Борканюка.

в с. Раково:

Вул. Вакарова.

в с. Тур’я Поляна:

Вул. Гагаріна.

в с. Тур’я Бистра:

Вул. Борканюка, вул. Першотравнева, вул. Перемоги.

Що стосується вулиці 8-го Березня, яка наразі уже Березнева, то люди різної думки з приводу зміни назви. Адже, мешканці добре ще тямлять, як в минулі роки власними силами робили ремонт горезвісного відрізку дороги. Асфальт на колишній 8-го Березня, як відзначають очевидці, прокладали уперше й востаннє більше 50 років тому. За весь цей період, вулиця, констатують, жодного разу не була ремонтована. Йдеться про капітальний ремонт дороги. Період злив особливо дається взнаки, відзначають тамтешні жителі, адже частина сільської дороги "пливе" із брудною водою.

Покриття вулиці із роками трансформувалось у гіршу сторону — абсолютно зруйноване. Та от із новацій, що радує, кажуть, то нова назва.

- Шапку змінили, а що, проблеми уже всі одразу знялися. І вулиця ремонтована, і без чизем у зливу можна йти нею? Ага! Перехрестити перехрестили, вже Березнева, але і так у болоті й порепана. Скільки взуття на цій вулиці уже порвало, а ніг поламало. А взимку, буває, й швидка не доїде, - відзначає пан Юрій. - Нашим чиновникам лиш би пам'ятники вбаляти, які будували ще наші діди, а вулиці й села перехрестити. Найбільша проблема, на яку треба списати гроші. Нехай би спочатку ремонтували ті вулиці, щоб можна було нормально ходити, асфальт щоб поклали, а там хоч по китайськи можуть придумати назву, - додає мешканець.

Нагадаємо, раніше Голос Карпат писав про жахи вулиці 8-го Березня.

Підтримайте ЗБІР для 128-ої Закарпатської бригади (на зарядну станцію для забезпечення енергії на передовій). ДЕТАЛЬНІШЕ➤ 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber