1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпатські митники виявили незадекларовану імпортну техніку, яку везли серед гуманітарки (ФОТО)

03.11.2023 15:17 Суспільство

Закарпатські митники виявили порушення митного законодавства, пов'язане з неправомірним переміщенням імпортного товару серед гуманітарного вантажу, вартість якого перевищує півмільйона гривень.

Закарпатські митники виявили порушення митного законодавства, пов'язане з неправомірним переміщенням імпортного товару серед гуманітарного вантажу, вартість якого перевищує півмільйона гривень.

Порушення було виявлене на митному посту "Ужгород-автомобільний", що розташований на кордоні між Україною та Словаччиною. Інцидент стався в одній із вантажівок, яка перевозила гуманітарну допомогу зі Словаччини до одного із благодійних фондів у столиці, повідомляє Закарпатська митниця.

Перевізник подав товаросупровідні документи, де вказав, що вантаж складається з "гуманітарної допомоги — побутової техніки" загальною вагою 11,4 тонн та загальною вартістю понад 44 тисяч євро. Проте під час митного огляду митники помітили, що товар насправді не відповідає інформації в документах, а включає в себе печі на дровах та комбіновані плити.

Після ретельної перевірки з розвантаженням вантажу, митники виявили «зайвий» товар, взагалі не зазначений у товаросупровідних документах. Відтак, серед гуманітарної допомоги ділки намагалися завезти значно більше імпортного товару без декларування, аби обійти сплату митних платежів.

За даним фактом складено протокол про порушення митних правил за статтею 472 Митного кодексу України. Санкції передбачають накладення штрафу в розмірі 100 % вартості предметів правопорушення з їх конфіскацією. Не задекларовані 60 шт. побутової техніки, вартість якої сягає понад 600 тис грн, вилучено до рішення суду. А от остаточну вартість незаявлених для митного оформлення 9 шт. печей на дровах торгової марки «Thorma», встановить спеціаліст-експерт.

Нагадаємо, Закарпатця обвинувачують у розбещенні 8-річної дівчинки: чоловік постане перед судом (ФОТО) 

Підтримайте ЗБІР для 128-ої Закарпатської бригади (на зарядну станцію для забезпечення енергії на передовій). ДЕТАЛЬНІШЕ ➤ 

Читайте на ГК:"Не поспішайте їх викинути": як господині використовують картопляні очистки в своєму побуті
Читайте на ГК:Кадрові перестановки між представниками влади на Закарпатті: відомо хто з ким планує "помінятись кріслами" (ФОТО)
Читайте на ГК:Почули не те, задля чого зібрались: як відбувались громадські слухання у Тур'я-Реметівській громаді з метою встановлення ВЕС на гірській полонині?