1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Крадуть від мертвих: на Закарпатті забили на сполох через цвинтарних злодіїв

02.11.2023 19:22 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

У громадах частішають інциденти із обкрадання місцевих цвинтарів.

У громадах частішають інциденти із обкрадання місцевих цвинтарів.

У мережі Фейсбук люди поширюють дописи, в яких ідеться про почастішання крадіжок на цвинтарях.

Йдеться про візити невідомих осіб у нічний час доби. Зі слів очевидців, зловмисники цуплять із кладовищ квіти й вінки, й обирають, як видно із дописів, не найдешевші.

З проблемою обкрадання на місцевому цвинтарі поділились у групі "Мукачево SOS". Як відзначає один з очевидців, напередодні Дня пам'яті всіх померлих, він прийшов до могил покійних родичів запалити за їх упокій свічку пам'яті та поставити на могилах вінки з живих квітів. Пізніше, зі слів очевидця, вінок з живих квітів, вартість якого, як йдеться у пості, 600 гривень, було поцуплено злодієм. На могилі вінка чоловік не знайшов. Утім, чоловік засмутився не так через факт нахабного злочину, як через те, як зневажили в цій ситуації пам'ять померлого

- Я знаю, у керівника кладовища обмежений бюджет, катастрофічно не хватає робітників. Але є у місті муніціпальна поліція, в основному ми їх бачимо на базарі, коли ганяють сільхозвиробників, бачимо на вулицях по двоє- троє «сидячих» в смартфонах, так може на ці пару днів почергувати біля кладовища і виявити тих мерзотників.

Всі ми бачимо представників певного району міста, які ходять і пропонують допомогу в наведенні порядку на могилах - деякі при цьому досить агресивні, в разі відмови і якщо чесно, то послуги надають за дуже конкретні суми. Може вони б добровільно почергували за надання їм можливостей підробляти на кладовищі?!

Може треба би брати символічну суму за підтримання і охорону кладовища, безумовно від всіх і при умові покращення порядку, - додав очевидець.

P.S. На фото : Було три вінка, стало -два. Відзначмо, випадки із вчиненням крадіжок останнім часом не поодинокі. Невідомі крадуть з могил не лише вінки з квітами, але й цукерки, залишені родичем для покійника. До того ж невідомі особи вчиняють крадіжки з могил військових, де цуплять патріотичні стяги.

Читайте на ГК:Сучасні ВЕС у горах Карпат: чи підтримують закарпатці вітряні парки на полонинах?
Читайте на ГК:Нічний режим рятує фінанси: як "розумний лічильник" допомагає закарпатцям не платити рекордні суми за електроенергію?
Читайте на ГК:Заблукалий француз й боса дівчина: які сюрпризи можна побачити в горах Карпат у мороз?