1. Новини Закарпаття
  2. >

На Закарпатті утворились величезні електронні черги вантажівок: що сталося

31.10.2023 13:17 Суспільство

Сьогодні в електронній черзі вантажівок, які очікують на перетин кордону, перебуває понад 2000 транспортних засобів.

Сьогодні в електронній черзі вантажівок, які очікують на перетин кордону, перебуває понад 2000 транспортних засобів.

Це означає, що виїхати до країн ЄС вони зможуть через 9-10 днів, повідомив перший заступник голови Закарпатської ОВА Мирослав Білецький, пише Закарпатська обласна державна адміністрація.

Про те, чому так склалося, як діяти перевізникам і як втримати замовника місцевому бізнесу, говорили вчора на нараді в ОВА під головуванням першого заступника очільника краю Мирослав Білецький. У ній узяли участь представники обласного управління Укртрансбезпеки, митники, прикордонники, працівники профільного департаменту, працівники одних із найбільших підприємств краю – Ядзакі Україна, Jabil, Флекстронікс тощо.

«Після старту роботи е-черги рух транспорту відбувався поступово і відповідно до графіка, водночас останні кілька місяців кількість вантажівок лише збільшується. Це ускладнює роботу не лише водіїв, а й бізнесу», – зазначив Мирослав Білецький.

На прикордонних територіях є чимало підприємств, які регулярно відправляють і отримують вантажі з-за кордону. Несвоєчасне виконання умов контрактів несе ризики простою виробництва, втрати замовлень у короткостроковій та довгостроковій перспективі.

Для економіки Закарпаття це може призвести до негативних наслідків, якщо замовникам таких потужних підприємств, як Jabil чи Ядзакі, стане невигідно співпрацювати із підприємствами в Україні, і вони розмістять свої потужності на альтернативних заводах Азії чи Європи.

 «Саме тому зібрали всі зацікавлені сторони, щоб напрацювати алгоритм, завдяки якому буде можливість розвантажити пункти перетину і зменшити черги на кордонах. Напрацюємо пропозиції для удосконалення програмного забезпечення е-черги, враховуючи зауваження всіх зацікавлених сторін. Мусимо зменшити напругу та уникнути загострень відносин як між суміжними сторонами, так і контрагентами всередині країни», – прокоментував перший заступник голови ОВА.

Нагадаємо, Мобілізація в Україні підходить до нового формату: відомо, які повістки будуть задіяні та кого візьмуть в армію? 

Підтримайте ЗБІР для 128-ої Закарпатської бригади (на зарядну станцію для забезпечення енергії на передовій). ДЕТАЛЬНІШЕ ➤ 

Читайте на ГК:Можливі підтоплення та зсуви: закарпатців попереджають про опади та підвищення води у річках
Читайте на ГК:Джерело інфекції не було встановлено: на ЗАкарпатті почастішали випадки сказу у тварин
Читайте на ГК:У пункті пропуску «Тиса» викрили водійку, яка прямувала в Україну на викраденому у Чехії авто (ФОТО)