1. Новини Закарпаття
  2. >

Метеозалежним непереливки: на Землі вирує потужна магнітна буря

30.10.2023 22:18 Суспільство Актуально

Багато приладів у такі дні можуть бути нестабільними і давати збої.

Багато приладів у такі дні можуть бути нестабільними і давати збої.

Минуло зовсім небагато часу від закінчення попереднього геомагнітного шторму, який тривав 5 днів, як на Землі знову розбушувалась магнітна буря. Вона почалася ввечері у неділю, 29 жовтня, і триватиме до 1 листопада. Лише 2 листопада геомагнітна сфера прийде до норми.

Про особливості нової магнітної бурі та її тривалості розповів rbc.ua, посилаючись на Meteoagent.

Магнітні бурі класифікуються залежно від їхньої інтенсивності

Залежно від потужності бурі їй присвоюють індекс. Зокрема, слабкими вважаються геомагнітні збурення К-індексу 2 і 3. У цих випадках їх лише фіксують прилади, проте відчутного впливу ні на живих істот (включаючи людей), ні на прилади вони зазвичай не здійснюють.

Метеочутливі люди можуть відчувати бурю К-індексу 4, яка вважається помірною. Однак здорові люди зазвичай і за такого збурення магнітосфери почуваються нормально.

А ось бурі К-індексу 5 і все, що вище за це значення – це вже сильні магнітні бурі червоного рівня. Під час таких збурень багато людей можуть відчувати погіршення здоров'я. У багатьох загострюються хронічні захворювання.

Космічна погода впливає на роботу електроніки. Тому мобільний та супутниковий зв'язок, GPRS та багато інших приладів у такі дні можуть бути нестабільними і давати збої.

Що відомо про нинішню бурю?

Магнітна буря, яка почалася вчора ввечері, доволі потужна. Її класифікують за К-індексом 7. Щоправда, така потужність у неї була спочатку. Вже до сьогодні вона трохи стихла до К-індексу 6. Однак це теж багато, і тому багато жителів планети сьогодні нездужають саме через неї.

Далі потужність бурі піде на спад: у вівторок, 31 жовтня, до К-індексу 5, а в середу до К-індексу 4. І нарешті, у четвер, 2 листопада, магнітосфера Землі повернеться до спокійного стану.

Читайте також: Закарпатський "Синевир" очолив “ТОП-5” найкращих національних парків України для зимового відпочинку (ФОТО)

Підтримайте ЗБІР для 128-ої Закарпатської бригади (на зарядну станцію для забезпечення енергії на передовій). ДЕТАЛЬНІШЕ➤ 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте на ГК:Війну в Україні завершить Трамп: польський Президент зробив гучну заяву
Читайте на ГК:Вони зможуть розмножуватися й мутувати: вічна мерзлота поступово тане, відкриваючи світові древніх істот
Читайте на ГК:«Закон розповсюджуватиметься на всіх українців призовного віку за кордоном», — Адвокатка