1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Гроші отримали вже понад 1,1 млн осіб: у Польщі платять українцям соцдопомогу

21.10.2023 11:12 Суспільство

За даними Центрального статистичного управління Польщі, загальна сума наданих пільг склала 364,8 млн злотих (3,1 млрд грн).

За даними Центрального статистичного управління Польщі, загальна сума наданих пільг склала 364,8 млн злотих (3,1 млрд грн).

У Польщі 2022 року соцдопомогою скористалися 1 млн 111 тис. громадян України та 612 тис. українських сімей. 

Пише obozrevatel.

Як повідомляє Міграційна платформа EWL, майже кожен п'ятий громадянин України, який отримав таку допомогу, перебував у Мазовецькому воєводстві із центром у Варшаві (242,6 тис. осіб – 21,8% усіх громадян України). Найменше скористалися українцями допомогою, перебували у Свентокшиському воєводстві на південному сході Польщі з центром у Кельці – 17,4 тис. осіб (1,6%).

Соціальну допомогу для громадян України у Польщі ділять на три категорії: одноразова грошова допомога у розмірі 300 злотих на особу (близько 2600 грн), допомогу у вигляді харчування та інші виплати.

"У Польщі для громадян України залишаються доступними соціальні пільги від держави, які щомісяця продовжують виплати в рамках програми 500+ на дитину. А також є можливість подавати заявки на програми допомоги міжнародних благодійних фондів та волонтерських організацій", – розповідає голова Фонду підтримки мігрантів на ринку праці EWL Марія Кузенко.

Раніше у Міністерстві фінансів Польщі заявляли, що Польща витратила на допомогу Україні близько 50 млрд. злотих або 2% ВВП. За оцінками польських експертів, завдяки українським вимушеним мігрантам ВВП країни у 2022 році зріс щонайменше на 1 процентний пункт.

До слова, після перевірки ВПО (внутрішньо переміщених осіб) в Україні було припинило виплати понад 140 тис. осіб, які не відповідали вказаним критеріям. Це зменшило видатки держбюджету країни на 400 млн грн на місяць.

Читайте також: "А джипи недешеві, на передок": у мережі Фейсбук обговорюють "золоте забезпечення" військкоматів

Підтримайте ЗБІР для 128-ої Закарпатської бригади (на зарядну станцію для забезпечення енергії на передовій). ДЕТАЛЬНІШЕ➤ 

Читайте на ГК:Чи продовжить Польща тимчасовий захист для українських біженців
Читайте на ГК:Жахлива ДТП у Польщі: вночі перекинувся автобус з українцями (ФОТО)
Читайте на ГК:Спеціальний захист для біженців скасують: у Польщі готують кардинальні зміни для українців

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!