1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Гроші отримали вже понад 1,1 млн осіб: у Польщі платять українцям соцдопомогу

67

За даними Центрального статистичного управління Польщі, загальна сума наданих пільг склала 364,8 млн злотих (3,1 млрд грн).

Гроші отримали вже понад 1,1 млн осіб: у Польщі платять українцям соцдопомогу

У Польщі 2022 року соцдопомогою скористалися 1 млн 111 тис. громадян України та 612 тис. українських сімей. 

Пише obozrevatel.

Як повідомляє Міграційна платформа EWL, майже кожен п'ятий громадянин України, який отримав таку допомогу, перебував у Мазовецькому воєводстві із центром у Варшаві (242,6 тис. осіб – 21,8% усіх громадян України). Найменше скористалися українцями допомогою, перебували у Свентокшиському воєводстві на південному сході Польщі з центром у Кельці – 17,4 тис. осіб (1,6%).

Соціальну допомогу для громадян України у Польщі ділять на три категорії: одноразова грошова допомога у розмірі 300 злотих на особу (близько 2600 грн), допомогу у вигляді харчування та інші виплати.

"У Польщі для громадян України залишаються доступними соціальні пільги від держави, які щомісяця продовжують виплати в рамках програми 500+ на дитину. А також є можливість подавати заявки на програми допомоги міжнародних благодійних фондів та волонтерських організацій", – розповідає голова Фонду підтримки мігрантів на ринку праці EWL Марія Кузенко.

Раніше у Міністерстві фінансів Польщі заявляли, що Польща витратила на допомогу Україні близько 50 млрд. злотих або 2% ВВП. За оцінками польських експертів, завдяки українським вимушеним мігрантам ВВП країни у 2022 році зріс щонайменше на 1 процентний пункт.

До слова, після перевірки ВПО (внутрішньо переміщених осіб) в Україні було припинило виплати понад 140 тис. осіб, які не відповідали вказаним критеріям. Це зменшило видатки держбюджету країни на 400 млн грн на місяць.

Читайте також: "А джипи недешеві, на передок": у мережі Фейсбук обговорюють "золоте забезпечення" військкоматів

Підтримайте ЗБІР для 128-ої Закарпатської бригади (на зарядну станцію для забезпечення енергії на передовій). ДЕТАЛЬНІШЕ➤ 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber