1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Залишаться не лише без електрики, будуть й інші "сюрпризи": чи загрожує цьогорічний блекаут жителям Закарпаття?

1685
Суспільство Закарпаття

Опалювальний сезон вже на носі, разом із ним розпочинаються і нові проблеми.

Залишаться не лише без електрики, будуть й інші "сюрпризи": чи загрожує цьогорічний блекаут жителям Закарпаття?

  В Україні наразі активно готують жителів до нових цьогорічних випробувань в результаті повторних блекаутів. Енергетики відзначають, що енергосистема продовжує залишатись однією з вразливих об'єктів й не виняток, що й цьогоріч росіяни не намагатимуться завдати по ній удару.

  Масовані ракетні атаки із боку ворога Україна пережила вже торік. Ворог нещадно бомбив електростанції в областях. Українцям доводилося прожити зиму в блекаутах - аварійних та погодинних відключеннях світла.

На Закарпатті не обійшлося торік без відключень. У Закарпатській ОВА застерігають жителів бути готовими до складного періоду й зараз та робити запаси усім необхідним: речами, питною й технічною водою, стратегічним запасом продуктів.

Людей також застерігають мати удома свічки й сірники, павербанки, ліхтарики. Будуть у нагоді і генератори. Водночас чи захочуть їх купувати на Закарпатті практично усі - кожен вирішує особисто.

З відключеннями електроенергії, за словами експертів, спостерігатиметься ряд труднощів не лише із відсутністю ряду комунальних послуг, але будуть збої також в мобільному й Інтернет-зв'язку. У 2022-му під час блекаутів уже спостерігалися проблеми з мобільним зв'язком та Інтернетом.

Стало відомо, що у 2023-му ситуація може повторитися.

Як інформує "biz.today.ua", влада вважає, що російські окупанти готуються до завдання нових ракетних ударів по об'єктах критичної інфраструктури.

Голова Департаменту розвитку фіксованого Інтернету Міністерства цифрової трансформації Юрій Мацик повідомив, що минулого року українських операторів зобов'язали за відсутності електроенергії підтримувати мережі в робочому стані протягом 72 годин. У вересні з'явилися нові вимоги щодо стійкості мобільних мереж.

За словами Мацака, магістральні оператори та розподільчі мережі дотримуються норм. При блекаутах фіксованим інтернетом можуть користуватися близько половини українських абонентів. Перевагу мають ті, які отримують послугу за технологією PON.
Представник Мінцифри пояснив, що ключові гравці ринку мають розвивати саме цю технологію, яка не боїться відключення світла. На цей час лише 37% абонентів фіксованих мереж можуть підключатися до Інтернету на базі PON.


"37% – це багато чи мало? У Київській, Рівненській, Тернопільській областях це близько 60%, а от у Києві – 9%, це критична ситуація. З чим це пов'язано? У багатьох операторів багато старих технологій, які не підтримують PON", – пояснив експерт.

Наразі відомство проводить переговори зі столичними операторами, яких просять докласти більше зусиль для оновлення мереж. Деякі вже активно приймають заявки на підключення.

Мобільні оператори не готові до блекаутів

Співробітники Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, провели перевірки та дійшли висновку, що оператори мобільного зв'язку, як і раніше, не готові забезпечити абонентам безперебійний зв'язок.

Виявлено порушення у компанії "Київстар" в Одеській, Київській, Вінницькій та Львівській областях; lifecell – в Одеській, Київській, Рівненській та Львівській областях; Vodafone – в Одеській, Київській, Дніпропетровській та Львівській областях.
Порушникам надали 20 днів на усунення недоліків, інакше на них чекають штрафи.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber