1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Мотики, лопати й машини: в громадах Закарпаття "взялися" до пам'ятних місць

12.10.2023 08:51 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

В громадах області уже готуються до Дня пам'яті усіх померлих.

В громадах області уже готуються до Дня пам'яті усіх померлих.

Традиційно, одну із пам'ятних дат, в яку в усій Україні поминають померлих родичів, відзначають щороку першого листопада. До цього часу на могилах померлих рідні наводять лад, прибирають торішнє сміття від квітів й лампадок, полють бур'ян і садять хризантеми. Готуються до відзначення цієї дати в усіх родинах й громадах.

Сприяють в облагородженні їкладовищ і органи місцевої влади. На могилах до цього часу наводять лад із покосом трави й бур'янів, а комунальні служби утилізують гори сміття, що зібралось упродовж року на цвинтарях. Слід зауважити, на кладовищах області останнім часом утворюється чимало "гірок" із пластику й різного роду сміття. Його, на жаль, створюють самі ж місцеві опісля щорічних "процедур з прибирання могил". Не рідко, усе це сміття люди звикли палити одразу на кладовищах - у результаті чималі кіптяви з диму оточують населені пункти, а їдкий дим труїть довкілля. Наразі готуються до Дня пам'яті померлих у громадах Турянщини й Перечинщини. Зокрема, у Перечинській ОТГ організовано підвіз вантажними машинами глини до кладовищ. Про це інформують на офіційній сторінці Перечинської міськради

Також на цвинтарях ліквідують старі дерева, які знаходяться в аварійному стані.

До кладовищ люди спішать із мотиками, лопатами, косами й навіть сокирами. Останнім часом чоловічу роботу виконує багато жінок - не дивуйтесь, якщо зустрінете цього року їх більше на цвинтарях з косами й тими ж сокирами. У багатьох родинах рідні на фронті з початку повномасштабного російського вторгнення. 

Нагадаємо, 24 лютого 2022-го року рашисти здійсниои вороже вторгнення на територію України https://goloskarpat.info/society/64d8c3255e3d9/ 

До лав ЗСУ стало багато жителів Закарпаття. На жаль, багатьох вже не має в живих. Тож, запалімо цьогоріч свічку за всіх, що стали мужньо на захист країни й віддали у бою найдорожче за нашу свободу й майбутнє наших дітей.

Читайте також: Прикмети, традиції, заборони 12 жовтня

Читайте на ГК:На Закарпатті померз "другий хліб", який висадили цьогоріч у березні: що кажуть люди?
Читайте на ГК:Древні рогаті істоти, яких "повернули" в життя: у громаді на Закарпатті народилось нове "чудо" (ФОТОФАКТ)
Читайте на ГК:Земля тягне сили і гроші у закарпатця: в яку суму влетить цьогоріч "золота сотка"?