1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

"А звідки брати на ці запаси, чому знову блекаути?": закарпатці у розпачі

3208
Суспільство Закарпаття

В Україні можуть і цього року ввести повторні блекаути.

"А звідки брати на ці запаси, чому знову блекаути?": закарпатці у розпачі

  Енергетичні експерти держави дають не надто втішні прогнози жителям Україні цього опалювального сезону. Кажуть, відключення світла і цього року спостерігатиметься, адже дії рашистів непередбачувані і й ворог укотре може завдати ударів по енергетичній інфраструктурі.

  Та й навіть без зумисних ворожих атак по енергетиці, блекаутів цією зимою скоріше за все не уникнути.
У разі таких ситуацій жителям областей України рекомендують заздалегідь підготуватись до важкого періоду й мати усе під руками. Насамперед людям радять зробити запаси засобами освітлення обігріву: придбати у магазинах свічки й сірники, батарейки, ліхтарики павербанки.

  Нагадаємо раніше "Голос Карпат" інформував, як у торгові заклади Закарпаття ввезли "чудо лампи з минулого". Не виняток, що світло й цього разу відключатимуть на довгий період, тому радять по можливості, також придбати й електрогенератори, що більш ефективні за ліхтарі та свічки. Утім ціни на генератори не із дешевих.

  До нового опалювального сезону цьогоріч буде слушно зробити запаси й медикаментами, що знадобляться у разі блекаутів. Про актуальні запаси ліками читайте у попередній публікації.

Також до зими слід зробити стратегічний запас продуктами, що не псуватимуться довгий період без холодильників.

  У Закарпатській ОВА рекомендують готуватись до відключень електроенергії й жителям регіону. Торік в області вже опинялись в умовах суцільної темряви. Наразі уже розроблено графіки планових відключень світла, їх застосовуватимуть відповідно до ситуацій.

  У мережі Фейсбук люди наразі реагують неоднозначно на застереження з боку обласної ОВА щодо можливих чергових блекаутів. Зокрема, люди обурені тим, що доведеться робити запаси рядом продуктів та засобів обігріву, які імовірно і не будуть потрібні, адже ймовірно, все обійдеться і найгірші сценарії будуть позаду. Тим паче - "область не в зоні бойових дій, то навіщо переживати", кажуть поодинокі. Відзначмо, торік в області зафіксовано приліт у гірському районі.

На щастя, обійшлося без жертв.

Водночас уже нині, за словами населення, жителі мусять витрачати свої заощадження, аби зробити стратегічні запаси їжі, медикаментів та інших важливих речей.


Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber