1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

"Озброїлись" до жорстких ситуацій: відомо, як будуть опалювати освітні заклади в одній із громад Закарпаття

1426
Суспільство Новини Перечина

В Україні розпочинається опалювальний сезон.

"Озброїлись" до жорстких ситуацій: відомо, як будуть опалювати освітні заклади в одній із громад Закарпаття

Цьогоріч зиму українцям складну. Опалювальний сезон може бути з блекаутами, відзначають експерти. Жителів в усіх областях закликають завчасно подбати про всі можливі альтернативні методи обігріву осель в непередбачуваних умовах.

Однією з вразливих ланок під час опалювального сезону цьогоріч залишаються освітні заклади у всіх регіонах. Не винятком є і заклади освіти на Закарпатті, де також нині активно готуються до опалювального сезону.

У школах Тур'я-Реметівської ОТГ теж іде активний процес підготовки до ще однієї складної зими в результаті повномасштабного російського вторгнення.

То ж, як готові до цього опалювального сезону в освітніх закладах Тур'я-Реметівської громади, розповів начальник відділу освіти, спорту та молоді Тур'я-Реметівської сільської ради Владислав Цапик:

- З метою своєчасної підготовки матеріально-технічної бази освітніх закладів Тур'я-Реметівської сільської ради до нового навчального року та роботи в осінньо-зимовий період 2023-2024 років видано наказ відділу освіти, молоді та спорту від 05. 06. 2023 року #38 "Про підготовку матеріально-технічної бази закладів освіти до роботи в осінньо-зимовий період 2023-2024 років", яким затверджено план заходів щодо підготовки закладів освіти громади до нового навчального року та роботи в осінньо-зимовий період, та План заходів з підготовки енергетичних господарств закладів освіти до роботи в осінньо-зимовий період 2023-2024 років.

У 10 котельнях закладів загальної середньої освіти та 4 котельнях закладів дошкільної освіти заплановано проведення планових ремонтів для безпосередньої підготовки до роботи в новому опалювальному сезоні.

У липні проведено навчання для операторів та опалювачів котелень Ужгородським навчальним центром у сільському клубі села Тур'ї-Ремети (43 людини).

У грудні торік було виконано роботи з підключення резервного котла у Тур'я-Реметівському ЗЗСО 1-3 ступенів. За кошти словацької благодійної організації "Людина в біді" залучено та встановлено електричний котел та систему опалення в пансіоні Туричківської гімназії. Встановлено стічні труби, навіс та відремонтовано сходи.

З метою забезпечення роботи закладів освіти у зимовий період під час відключень електроенергії відділом закуплено два бензиногенератори потужністю 8,5 кВт. виробництва Чеської республіки (Тур'я-Реметівська ЗЗСО та Тур'я-Бистрянська гімназія), 10 закладів освіти забезпечено генераторами за рахунок спонсорських коштів.

Що стосується забезпечення освітніх установ твердим паливом, проведено відкриті торги із закупівлі дров у заклади громади та ДНЗ на суму 2 842,5 тис грн. (1 718,3 тис. грн.) або 1 478,2 м.куб. (1 923 грн. за метр кубічний, 1 117 грн минулого року.

Відзначмо, торік освітні заклади Тур'я-Реметівської ОТГ почали також забезпечувати "машинами струму".

Нагадаємо, раніше ми писали, що на Закарпатті розпочали будівництво промислового комплексу. Це буде єдине підприємство з виготовлення вітряків на території України, яке збудують у Перечині.

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber