1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

"Швирялкою дорого, тому руками": жителі Закарпаття гарують мов коні, щоб зекономити на жнивах

26858
Суспільство Новини Перечина

Закарпатці все роблять із економією. Це стосується і золотого сезону жнив.

"Швирялкою дорого, тому руками": жителі Закарпаття гарують мов коні, щоб зекономити на жнивах

Цьогоріч у районах області вже повним ходом вибирають картоплю. Відзначмо, через війну в Україні й здорожчання продовольства минулоріч, цього сезону закарпатці врази більше садили картоплю, щоб мати свої запаси. У магазинах та на базарах цього року врожай "другого хліба" обходився покупцям від 50 гривень. Такі ціни обурювали жителів, картопля за рік здорожчала в десять разів.

Щоб запастися картоплею з власних городів, люди перекопували навіть подвір'я та облаштовували там овочеві грядки.

Цьогоріч на Перечинщині уже багато місцевих господарів зуміли вибрати урожай "другого хліба" й відкласти в підвали й пивниці на зберігання. Утім, пощастило зберегти урожай далеко не всім, хто поспішив брати картоплю після тривалих дощів цього літа, зіткнувся з чималим клопотом. Через те, що картопля набралась вологи і люди не встигали її просушувати, одразу відправляли на зберігання, урожай почав гнити. Людям доводилось знову перебирати картоплю, яку вже відклали й по новому просушувати.

А поки одні вже завершили процес вибирання картоплі, інші лишень готуються взяти до рук мотики та потрудитись на благо.

В кого не має проблем із фінансами, вибирають картоплю механізованим способом. Водночас, решта господарів, намагаючись зекономити на цьогорічних жнивах, самотужки, вручну вибирали картоплю.

"За швирялкою нині дорого. Мучусь сама. Чотири сотки вже нині вибрала кромплів", - відзначає пенсіонерка пані Галина.

"Син допомагає приносити з ниви".

"Щоранку із Божою поміччю встаю й спішу на ниву, доки сонце ще не пече. Бо в тому сонці вже неможливо копати. З росою, коли грунт вологий, легше вибирати картоплю. Вже як запече, земля твердне, стає як бетон, треба уже лупити мотикою", - відзначає Галина.

"Я не спішу, помаленьку, відро до відерця, мішок до мішка - та й Богу дякувати, буде шо їсти. Купувати не буду, бо маємо цього року ще більше картоплі аніж торік", - ділиться пані Галина.

Нагадаємо, Зима вдарить і без атак росіян: закарпатцям слід бути готовими й запасатись медикаментами 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber